header photo

Mis hinne panna Martin Reimile esimese kahe mängu eest?

Martin Reim on koondisele uue hingamise andnud. Koondis on ka palju ründavamaks muutunud. Foto: Gertrud Alatare

Martin Reim on koondisele uue hingamise andnud. Koondis on ka palju ründavamaks muutunud. Foto: Gertrud Alatare

45-aastane Eesti vutikoondise peatreener Martin Reim on tänaseks pidanud oma kaks esimest mängu A-koondise peatreenerina. Milline hinne mehele senise töö eest panna?

Reimist sai rahvusesinduse loots keset MM-valiktsüklit. Esimesteks mängudeks, mis olid kohe punktide peale, oli tal aega valmistada kolm nädalat ning sellest suur osa kulus hetkeolukorra kaardistamiseks. Vutimehed kogunesid neli päeva enne Reimi avamängu, kus alistati Gibraltar 4:0, misjärel oli aega kaks päeva, enne kui võeti Lillekülas vastu kirju ajalooga Kreeka, kellele kaotati standardolukordade väravatest 0:2.

Gibraltari matš jääb vutisõpradele pikaks ajaks meelde, sest näidatud isu, tahe ja selle tulemusena löödud neli väravat on midagi, mida ei näe just väga tihti. Täpsemalt öeldes, nelja väravat polnud viis aastat näha saanud. Kreeka vastu säilisid tahe ja isu, kuid lasime juba teisel minutil omale nurgalöögist ühe ära lüüa ja teisel poolajal lõi Kostas Stafylidis otse karistuslöögist palli Eesti võrku. Eesti valdas Kreekast enam palli, sooritas rohkem pealelööke, tiirles rohkem vastase kasti läheduses, aga ometi saime kaotuse.

Kreeka on tugev vastane, kuid see ei mõju lohutusena, sest Eesti mäng andis usku nii vahepeal kaotatud fännidele kui mängijatele, et kuni viimase minutini on võimalik väravat lüüa – ometi seda ei juhtunud. Täna erinevate inimestega rääkides kiidavad aga kõik eile nähtut. Viimastel päevadel jäid teleri taha peatuma ka vutikauged inimesed, kellele imponeeris Eesti mäng. See on midagi uut!

Seega mina annaks Martin Reimile ja ta treeneritetiimile seni nähtu eest viie-pallilisel skaalal hindeks 4+! Eesti võttis ilusa sooritusega nii-öelda kohustuslikud punktid ja kuigi endast paberil tugevamalt Kreekalt ei saadud punkte, on kogu õhkkond ja emotsionaalsus kardinaalselt muutunud. See väärib tunnustust. Mänguliselt neutraliseeriti Kreeka esmaspäeva õhtul suhteliselt korralikult. Standardolukordade kaitsmises said saatuslikuks isiklikud vead ehk raske on midagi Reimile siin hingele panna.

Hinne oleks olnud viis, kui nähtu oleks ka Kreeka vastu tulemuseks realiseerunud, samas on hinne tugev “hea”, mitte lihtsalt “hea” ega “rahuldav”, sest kahest mängust saadud kolmele punktile lisandus paberi peale mitte jõudnud uus hingamine. Eesti koondis täna ja Eesti koondis kuu aja eest on kaks täiesti erinevat asja.

Reimi järgmine mäng saab olema üliraske, sest novembris ootab meid võõrsil FIFA edetabeli teine riik Belgia, kuid taastunud on usk oma koondisesse. Kuni me võitleme, võime väikerahvana uhked olla!

 

Lisa kommentaar

Autor

  • Kasper Elissaar Kasper Elissaar
    Töötan Soccernetis juba 2008. aastast ning minu südant valutab peaasjalikult Eesti jalgpall. Jälgin hoolega kodukamaral toimuvat, eestlaste tegemisi mujal, aga ka välismaa vutti, millest esimestel aastatel rohkem kirjutasin. Seega lugusid võib mult oodata igast valdkonnast, mis on päevakajaline või lihtsalt hinge läheb.

Autori postitused

Teema postitused