header photo

Postitused märksõnaga ‘algkoosseis’

Soccernet.ee ennustab keskkaitsesse Kallastet. Miks?

Ken Kallaste - kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Ken Kallaste – kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Täna õhtul näeme üle paari kuu taas Eesti koondist pallimurul. Sedapuhku Pärnus ja vastaseks on maavõistluses Malta. Kuivõrd ma Twitteris juba ütlesin Õhtulehe sporditoimetuse juhatajale Ott Järvelale, et õhtul võrdleme, kumma eeldatav algkoosseis täpsem on, esitan siin mõned põhjendused.

Nimelt kes on Soccernetist tänase mängu eelvaadet lugenud, nägi, et Soccernet.ee ennustab Ken Kallaste algkoosseisus keskkaitse kohale. Miks? Kõige suurem põhjus on muidugi see, et Ragnar Klavanit ei ole. Levinud arvamus (ka Oti oma) on, et Klavani asemel võiks keskkaitsjana alustada Karol Mets, kes on oma omadustelt väga sarnane Klavanile – hea mängu avamisega ja kõva võitleja. Siin ei tasu aga unustada, et kuigi Mets tõepoolest koduklubis Stavangeri Vikingis mängib samuti keskkaitsjat, on ta koondises Magnus Pehrssoni kontseptsioonis ülioluline lüli poolkaitse ja kaitse vahel.

Eesti läheb Hollandile vastu 4-4-1-1’ga

Andres Oper sobib kavala rebasena tippu ideaalselt. Foto: Hendrik Osula

Ebatavaliselt on Tarmo Rüütlil enne eesolevaid koondisemänge kasutada pea kõik mehed, keda tahaks. See on homse Hollandi mängu eel meedia kärama pannud ning tunnen kohustust tuua teieni üks vägagi loogilisena näiv algkoosseisu variant, mida seni mainitud ei ole.

Valikmängudest Hollandi ja Andorraga jäävad vigastustega eemale vaid kaitsjad Taavi Rähn ning Gert Kams. Lõpuks ometi on tagasi meid 2010. aasta 3. septembril Itaalia vastu juhtima viinud Sergei Zenjov. Olemas on ka 2001. aastal Hollandi vastu juhtima viinud Andres Oper ning Šotimaal mehetegusid tegev Henrik Ojamaa.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv