header photo

Postitused märksõnaga ‘cristiano ronaldo’

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Ödegaard on väärt igat miljonit, mis maksti

Martin Ödegaard liitus jaanuaris umbes 3-4 miljoni euro suuruse üleminekutasu eest Real Madridiga. Foto: dw.de

Martin Ödegaard liitus jaanuaris umbes 3-4 miljoni euro suuruse üleminekutasu eest Real Madridiga. Foto: dw.de

2014. aastal tegi 15-aastane norrakast ründav poolkaitsja Martin Ödegaard oma kodumaa kõrgliigas Strömsgodseti eest kaasa 23 mängus, sai kirja 1454 mänguminutit ja viis väravat. 2014. aasta 19. augustil sai temast 15 aasta ja 253 päeva vanusena noorim Norra A-koondist esindanud jalgpallur. Sama aasta oktoobris sai temast 15 aasta ja 300 päeva vanusena läbi aegade noorim EM-valikmängus osalenud vutimees.

2015. aasta 21. jaanuaril maksis hetkel tiitlite poolest nii maailma kui ka Euroopa parim vutiklubi Real Madrid tema eest erinevatel andmetel umbes kolm või neli miljonit eurot. Tänasel päeval julgen öelda: ta oli seda raha väärt!

Möödunud pühapäeval, 10. mail võõrustas Real Madridi duubelmeeskond Castilla Hispaania tugevuselt kolmanda liiga (Segunda B) teises grupis oma hiiglaslikus ja uhkes jalgpallikompleksis klubi legendi Alfredo Di Stefano nime kandval staadionil Guadalajarat. Reali duubel lasi käest eduseisu, mille Sergio Aguza oli neile 73. minutil toonud ning 1:1 viik tähendas, et üks voor enne hooaja lõppu kaotati võimalus Segundasse tõusmise nimel võidelda – Guadalajara jaoks aga sellest piisas ning nende lootus uuel hooajal Segundas pallida on veel elus. Ja kuigi Castilla mängib ka uuel hooajal Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (võrdluseks: ka Barcelona duubel langeb uueks hooajaks sinna, Atletico duubel langeb aga suisa neljandasse liigasse), siis Martin Ödegaard selle pärast ilmselt liiga palju muretsema ei pea.

Horvaadid, tšehhid, iirlased või portugallased?

Tarmo Rüütlil jääb pärast loosi aega ligi kuu, et oma koondis kas Portugali, Horvaatia, Iirimaa või Tšehhiga mängimiseks ette valmistada. Foto: Märt Vassiljev

Täna kell 14:00 algab  sel aastal Sergei Pareiko elukohaks saanud Krakowis Eesti koondise jaoks väga tähtis loos. Kellega me novembri keskel play-off’is vastamisi läheme? Paberi peal on selge eelistus Iirimaa nagu näitab ka meie pealehel olev hääletus, kuid kas meil on tõesti nende vastu kõige paremad lootused?

Mina näen asetatud tiimide hulgas kolme meeskonda, kelle alistamiseks oleme õnne abil ja õigete valikute läbi võimelised, kuid keda ma eelistan, on raske öelda. Hetkel oleks sama rahul nii Tšehhi kui ka Iirimaaga.

Mis põhjustel, seda üritan selgitada, kui analüüsin meie võimalike vastaseid ning annan oma ennustuse parimaks stsenaariumiks iga võimaliku paari puhul.

Postimehe ajakirjanik fännab Messit täiega

Foto: karllusbec.files.wordpress.com

Lionel Messi. Foto: karllusbec.files.wordpress.com

Mind on pannud imestama Postimehe ajakirjaniku Andres Kalviku järjekindlus, millega ta ülistab FC Barcelona ründajat Lionel Messit. Loomulikult on Messi üks maailma parimaid jalgpallureid, kuid Kalviku erapoolikus on lausa hämmastav. Eriti meeldib Kalvikule võrrelda Messit Cristiano Ronaldoga.

7. detsembril ilmutas Kalvik artikli pealkirjaga “Kas Messi edestamine on üldse reaalne?” Artikli sisu on järgmine:

“FIFA avalikustas aasta jalgpalluri kandidaadid, kelleks on FC Barcelona mängijad Lionel Messi (Argentina) ning Andres Iniesta ja Xavi Hernandez (mõl. Hispaania).

Malaga saatis Reali koju koti peale

Pettumus - Ronaldole tuttav tunne juba ManU-päevilt. Foto: gomzy0108.blogspot.com

Taaskord on õiglus võidutsenud!

Barcelona võttis Real Madridi ees Hispaania meistritiitli kolmepunktilise eduga. Miks mul selle üle nii hea meel on? Sest Barcelona on ennast minu silmis kuldsete tähtedega ajalooraamatusse kirjutanud kui üks tõeliselt suur meeskond. Nagu näiteks 1950. aastate Ungari koondis või 1970.  aasta Brasiilia koondis.

Taoline voolav jalgpall teeb uhke tunde isegi Milani fännile, kelle lemmikutel 1990. aastatel sellesama Barcaga tuliseid lahinguid toimus. Tähendab ju see, et jalgpall ei ole 100% äri. Barcelona vs Real. Pea pool meeskonda oma kasvandikke vs 99% sisseostetud superstaarid! Õnneks võitis jalgpall.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv