header photo

Postitused märksõnaga ‘eksimused’

10 kõige dramaatilisemat eksitud penaltit jalgpalliajaloos

Teatavasti eksis Lionel Messi nädal aega tagasi penaltiga Copa America Centenario finaalis. Otsustasin seepärast meenutada jalgpalliajaloo kõige dramaatilisemaid penaltieksimusi, valides välja kümme märkimisväärseimat. Milliste kriteeriumite alusel oma valiku langetasin?

• Mängu tähtsus. Siia mahtusid vaid penaltid, mis löödi vähemalt MM-i veerandfinaalis, EM-i poolfinaalis või muu võistlussarja finaalis.
  • Eksija kuulsus. Mida suurem superstaar, seda suurem tõenäosus oli siia nimekirja sattuda.
  • Mängu tulemus. Võtsin arvesse vaid penalteid, mille sooritas kaotanud osapoole mängija. Näiteks Michel Platini ja Diego Maradona eksimused MM-i veerandfinaalis ning Cristiano Ronaldo sooritus Meistrite liiga finaalis ei saa olla siin valikus, kuna nende meeskonnad lõpuks antud kohtumiste penaltiseeriad võitsid.
  • Hajutatus. Ühest mängust pääses valikusse maksimaalselt üks penalti.
  • Muud asjaolud. Nagu näiteks ebaõnnestumine oma kodupubliku ees või penaltiseeria ainsaks eksijaks olemine.

Top 10 – väliseestlaste apsakad ja sigadused 2010

Tegijamad Eesti jalgpallurid on leidnud endale töökoha piiri taga. Tegijal juhtub aga väljakul nii mõndagi – nii head kui ka halba. Alustan oma kahest blogisissekandest koosnevat miniseeriat halvematest juhtumistest, lähiajal võtan kokku ka väliseestlaste 10 ilusaimat väravat oma koduklubide särgis aastal 2010.

Siin on minu hinnangul 10 väliseestlaste märkimisväärseimat apsakat/sigadust oma koduklubide särgis aastal 2010:

10. Oleg Maksimov lõi omavärava – 17. juuli

Endine Eesti noortekoondislane Oleg Maksimov lõi Läti kõrgliigas Riia Jauniba ja FK Jurmala vahelises kohtumises kodupubliku silme all omavärava, avades 30. minutil skoori. Jauniba kaotas selle mängu lõpuks 0:2.