header photo

Postitused märksõnaga ‘henrik ojamaa’

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Sinu etteaste, Henrik

Aeg jalgadele tõusta. Foto: Gertrud Alatare

2012. aasta suvel Horvaatias koondisedebüüdi teinud Henrik Ojamaa saldo räägib tänaseks 21 koondisemängu, 0 väravat.

Vähe sellest, väljakul – kui ta üldse murule pääseb – jääb tihti mulje, et ta ei leia oma kohta. Et Ojamaale ei istu formatsioon, roll, kaitsest lähtuv mängustiil. Ründajakohta ihalev mängija on liiga tihti pidanud tegutsema mujal.

Nii on Motherwelli šerif tavaliselt pidanud sekkuma ka vahetusest. On üksikuid helgeid mänge, õnnestumisi, aga ei ole väravaid. Täna on aeg küps. Kui mitte San Marinole, siis kellele veel!?

Kas Ojamaa suudaks Kostja saapad täita?

Kas Henrik Ojamaa võtab üle Konstantin Vassiljevi rolli number kümne peal? Foto: Gertrud Alatare

Kas Henrik Ojamaa võtab üle Konstantin Vassiljevi rolli number kümne peal? Foto: Gertrud Alatare

Nädalavahetusel tulnud suur pauk – teade Eesti koondise keskväljamaestro Konstantin Vassiljevi vigastusest täpselt enne EM-valiktsükli algust -, on kogu Eesti jalgpallile ja selle fännidele traagiline hoop. Vutiringkond on kogu nädala arutlenud, kes suudaks teda asendada – äkki Henrik Ojamaa?

Kuigi teatav osa ajakirjanikest ja muudest spetsialistidest usub, et Eesti koondise 4-2-3-1 mängujoonises sobib number kümne kohale kõige paremini Joel Lindpere, siis minu arust see nii ei ole. Lindpere on viimastel hooaegadel klubijalgpallis näidanud, et ta sobib oivaliselt number kaheksa kohale.

Kolm küsimust Eesti-Aserbaidžaanile

Ojamaa otsib oma kohta. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Aserbaidžaaniga?

1) Kuidas saab hakkama noor kaitseliin?

Asjaolude kokkulangemisel saab aserite vastu võimaluse tavapäratu kaitseliin, mille ülekaalukalt kogenuimaks liikmeks on paremkaitses 28-aastane Gert Kams 29 koondisemänguga (löönud ka 2 väravat). Keskkaitsepaari moodustavad Mikk Reintam (8/0) ja Artjom Artjunin (debütant), vasakkaitses võtab koha sisse Ken Kallaste (1/0).

Kolm küsimust Rumeenia-Eestile

Tarmo Rüütli. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Rumeeniaga?

1) Kas halbade võõrsilmängude seeria katkeb?

Kui eelmise EM-valikturniiri ajal üllatas Eesti koondis võõral väljakul Põhja-Iirimaa, Serbia ning Sloveenia alistamisega, siis sel korral on kõik välislähetused lõppenud üsna kehvade esitustega (nende seas ka napp võit Andorra üle).

Senistes võõrsilmängudes pole suudetud tasakaalu leida ja ainus väikesegi positiivse tooniga reis, mis viimasest ajast meelde tuleb, oli Hollandiga, kus esimene poolaeg korralikult mängiti.

Hea tasakaalu leidmine võõral väljakul on Tarmo Rüütlile tõsiseid probleeme valmistanud ning seda demonstreerib fakt, et pärast EM-valikturniiri lõppu on 11 võõrsilmänguga endale lausa 26 väravat lüüa lubatud. Ise on neis mängudes kirja saadud vaid 8 väravat.

3 küsimust Eesti-Trinidad ja Tobagole

Kas Sergei Zenjov suudab Eesti ründemängu murrangu tuua?

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Trinidad ja Tobagoga?

1) Kas Sergei Zenjovi kiirus on tagasi?

Eesti koondis on juba üsna pikka aega väga väheresultatiivset mängu näidanud ning üheks selle põhjuseks on kindlasti Sergei Zenjovi puudumine olnud. Põlvevigastus pole lasknud seni Ukraina kõrgliigas leiba teeninud ründajal umbkaudu viimasel pooleteist aastal koondist normaalselt esindada.

Kes väärivad Eesti koondisekutset?

Foto: Imre Pühvel

Eesti koondis pidas 12 päeva jooksul 5 sõprusmängu, mida ilmestavad suureskoorilised kaotused. Vaid võit Leedu üle suudab kuidagi jalgpallifänni tuju parandada. Ometi usun, et need mängud olid vajalikud ning õigustan Tarmo Rüütli kasutatud mängijaid ning taktikaid.

Need olid vajalikud, et saada kätte pilt kõikidest koondise tasemele küündivate jalgpallurite mänguvormist ning sobitumisest Rüütli mänguskeemidesse. Järgnevalt pakun välja omalt poolt need nimed, keda Rüütli võiks algavas MM-valiktsüklis kasutada.

Väravavaht:

1. Sergei Pareiko (35)* – Loodetavasti suudab oma taset järgmised 2 aastat veel sama kõrgel hoida. Kui vigastusi väldib, siis usun, et saab sellega hakkama. Kindel esiväravavaht ning harva võib temalt näha väravaga lõppevaid eksimusi.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv