header photo

Postitused märksõnaga ‘horvaatia’

Jalgpallijumala vingerpussid kõditavad vutisõprade hingekeeli

Sepa jalgpallikeskuse initsiaator Kaarel Kiidron lõi Premium liiga avavoorus valitsevale meistrile Infonetile oma enda rajatud staadioni esimese kõrgliigavärava ja aitas klubi üliolulise võiduni. Vutimuinasjutt missugune! Foto: Imre Pühvel

Sepa jalgpallikeskuse initsiaator Kaarel Kiidron lõi Premium liiga avavoorus valitsevale meistrile Infonetile oma enda rajatud staadioni esimese kõrgliigavärava ja aitas klubi üliolulise võiduni. Vutimuinasjutt missugune! Foto: Imre Pühvel

Tuleb tõdeda, et jalgpallijumal on viimasel ajal vutisõbra vastu helge olnud. Nii kodus kui välismaal on näha saanud stsenaariumeid, mille kirjutamises võiks kahtlustada ulmekirjanikke. Kui kaua asjad nii jätkuvad?

Mingi aeg tagasi tekkis võitmatu tunne. Kui ma enne mõnd vutimatši mõtlesin, et kumb meeskond võidab, siis üldiselt läks ennustus ka täppi. Jalgpall käis loogilist rada pidi, kus paberil suurem ja tugevam võttis oma. Viimasel ajal mänge vaatama hakates ja oma peas eeldusi luues eksin aga tohutult.

Alustame eilsest. Verinoorel Monacol oli vaja üle mängida rahakas Manchester City ja edukas, seni alati oma klubiga Meistrite liiga veerandfinaali jõudnud Pep Guardiola. Monaco tegi unelmate alguse, mängis seejärel end piltlikult öeldes rahast tühjaks ja viimase lükkena pani kogu oma varanduse lauale ning võitis jackpot’i. Ma ei salga: 3:1 värava ajal lendasid ka minu kaks rusikat võidukalt taeva poole. Sest see oli lihtsalt vägev!

Mis saaks Jugoslaavia koondisest?

Luka Modric oleks üks Jugoslaavia koondise võtmemängijaid. Foto: football-pictures.net

Meistrite Liiga avapäeval Real Madridi ja Manchester City mängu vaadates hakkasin mõtlema selle peale, kui palju on erinevates tippmeeskondades endise Jugoslaavia päritolu mängumehi. Reali ja City mängus torkas see veel eriliselt silma, sest lisaks sellele, et horvaat Luka Modric Reali värve esindab, kanti mõlemad  City väravad “jugoslaavlaste” nimele – Edin Džeko on ju Bosnia ja Hertsegoviina koondislane ning Aleksandar Kolarov Serbia koondise mängija

Seega otsustasingi luua ulmelise stsenaariumi – endine Jugoslaavia, mis on tegelikkuses 1990-ndate algusest lagunenud kokku juba seitsmeks riigiks (Serbia, Sloveenia, Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Makedoonia, Montenegro ja Kosovo) otsustab panna välja ühise meeskonna. Oletagem siis, et põhjuseks on kas see, et riik taasühineb või pole kunagi lagunenudki – see polegi praegu oluline. Vaatame aga, milline võiks välja näha tänapäeva Jugoslaavia jalgpallikoondis.

Soccernet.ee Euro 2012 parimad ja halvimad

Foto: soccer-magazine.com

On aeg ülikond välja võtta ja lips ette panna, sest Soccernet.ee jagab auhindu Euro 2012 parimatele ja halvimatele. Me anname välja nii traditsioonilisemaid kui ka ebatavalisi auhindu ja tõmbame omalt poolt 2012. aasta Euroopa meistrivõistluste kajastusele joone alla.

Alustuseks mainime, et esmakordselt hindasime me kõikidel EM-i mängudel osalenud mängijaid ning pakkusime ka külastajatele võimaluse seda teha.

Meie enda hindamine mängib tõsisemate auhindade jagamisel suurt rolli, sest üritasime kinni pidada väga rangest hindamise korrast, et saada turniiri lõpuks võimalikult objektiivne pilt sellest kes ja kuidas mänginud on.

Otseloomulikult pole olnud lihtne hinnata igas mängus kuni 26 mängijat ning kindlasti on mõnele mängijale turniiri käigus liiga tehtud ja teine jälle liiga hea hindega pääsenud, aga selleks, et me püsiksime võimalikult objektiivsena ja märkaksime märkamatut, kasutasime sellise uskumatult vahva veebilehekülje nagu WhoScored.com abi, mis pakkus detailiset statistikat kõikide mängude ja mängijate kohta.

10 mängijat, kes ei väärinud kojusõitu

Alan Dzagojev. Foto: planetf1.com

Pooled koondised on juba Euroopa meistrivõistlustelt suvepuhkusele pääsenud. Nende ridades oli palju mängijaid, kes ei saanudki oma oskusi näidata ning neid, kes peavad pärast turniiri peeglisse vaatama ja küsima endalt, miks nad nii kehvad olid. Ohtralt jagus ka neid, kes väärivad tunnustust ja keda ei saa oma meeskonna vajakajäämistes süüdistada.

Toongi siin kohal välja 10 meest, kes võisid viimases mängus platsilt pea püsti lahkuda.

Alan Dzagojev (Venemaa)

Venemaa ründetalent jäi eelkõige silma oma väga terava liikumisega. Karistusalas suutis ta igas mängus piisavalt palju vaba ruumi leida, et vähemalt üks kord vastaste väravat tõsiselt ohustada. Kahes esimeses mängus lõi ta kolm väravat ning Kreeka vastu oli ta lähedal neljanda värava kontole lisamisele, kui ta pealöök napilt mööda lendas.

Soccernet.ee hinded: 8,5 (vs Tšehhi); 7,5 (vs Poola); 6,5 (vs Kreeka).

Soccernet.ee kollektiiv ennustab Hollandi triumfi

Holland võidab tiitli ning mitmed Soccernet.ee toimetajad pakuvad Wesley Sneijderit turniiri parimaks mängijaks. Foto: transferplay.com

Viisin enne suure turniiri algust Soccernet.ee ridades läbi ühise ennustuse, mille tulemusena selgus, et meie toimetus ennustab Hollandi võitu. Alustasime grupifaasi mängude ennustamisega ning läksime nende tulemuste kokkulöömise järel veerandfinaali juurde ja nii edasi kuni finaalini välja.

Lisaks palusin ennustajatel lisada oma üldised ennustused, mille hulka kuulusid EM-i võitja, suurima põruja, parim väravakütt ja parima mängija.

Grupifaas

Alagrupist A peaks kindlalt edasi pääsema Venemaa, kellele ennustati ainsa meeskonnaga grupifaasis täisedu.  Nendele peaks pingelises heitluses järgnema Tšehhi, kes suudab meie kollektiivi arvates Poola alistada ja Kreekaga viigistada. Kolmandana lõpetab Poola, kellele ennustati võitu EM-i avamängus Kreekaga.

Horvaadid, tšehhid, iirlased või portugallased?

Tarmo Rüütlil jääb pärast loosi aega ligi kuu, et oma koondis kas Portugali, Horvaatia, Iirimaa või Tšehhiga mängimiseks ette valmistada. Foto: Märt Vassiljev

Täna kell 14:00 algab  sel aastal Sergei Pareiko elukohaks saanud Krakowis Eesti koondise jaoks väga tähtis loos. Kellega me novembri keskel play-off’is vastamisi läheme? Paberi peal on selge eelistus Iirimaa nagu näitab ka meie pealehel olev hääletus, kuid kas meil on tõesti nende vastu kõige paremad lootused?

Mina näen asetatud tiimide hulgas kolme meeskonda, kelle alistamiseks oleme õnne abil ja õigete valikute läbi võimelised, kuid keda ma eelistan, on raske öelda. Hetkel oleks sama rahul nii Tšehhi kui ka Iirimaaga.

Mis põhjustel, seda üritan selgitada, kui analüüsin meie võimalike vastaseid ning annan oma ennustuse parimaks stsenaariumiks iga võimaliku paari puhul.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv