header photo

Postitused märksõnaga ‘ilja antonov’

Soccernet.ee ennustab keskkaitsesse Kallastet. Miks?

Ken Kallaste - kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Ken Kallaste – kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Täna õhtul näeme üle paari kuu taas Eesti koondist pallimurul. Sedapuhku Pärnus ja vastaseks on maavõistluses Malta. Kuivõrd ma Twitteris juba ütlesin Õhtulehe sporditoimetuse juhatajale Ott Järvelale, et õhtul võrdleme, kumma eeldatav algkoosseis täpsem on, esitan siin mõned põhjendused.

Nimelt kes on Soccernetist tänase mängu eelvaadet lugenud, nägi, et Soccernet.ee ennustab Ken Kallaste algkoosseisus keskkaitse kohale. Miks? Kõige suurem põhjus on muidugi see, et Ragnar Klavanit ei ole. Levinud arvamus (ka Oti oma) on, et Klavani asemel võiks keskkaitsjana alustada Karol Mets, kes on oma omadustelt väga sarnane Klavanile – hea mängu avamisega ja kõva võitleja. Siin ei tasu aga unustada, et kuigi Mets tõepoolest koduklubis Stavangeri Vikingis mängib samuti keskkaitsjat, on ta koondises Magnus Pehrssoni kontseptsioonis ülioluline lüli poolkaitse ja kaitse vahel.

Premium liiga – piinlikust häbipostist ausaks asjaks

Ats Purje sõlmis esmaspäeval kolme-aastase lepingu Nõmme Kaljuga. Foto: Nõmme Kalju

Ats Purje sõlmis esmaspäeval kolme-aastase lepingu Nõmme Kaljuga. Foto: Nõmme Kalju

Kui veel mõne aasta eest oli pea igal Eesti jalgpalluril vaid üks eesmärk: peaasi, et saaks välismaale mängima, siis nüüd on olukord teine. Kui varem eelistasid pallurid ükskõik millise välismaalt tulnud pakkumise vastu võtta, siis täna ei häbeneta Premium liigas mängida.

2013. aastast alanud revolutsioon on tänaseks jõudnud sinna, et Eesti klubisid peetakse korralikuks mängupaigaks. Siinne liiga on arenenud punkti, kus meil on ühtlaselt tugev esiviisik, kus tippmängudel on publikut sedavõrd palju, et tekib tõelise vutipeo emotsioon ning kus tippklubid suudavad pakkuda koondisekogemustega meestele palka, mida nad arvestatavaks peavad.

Kriis keskväljal: kas lahendus on olemas?

Kas Ilja Antonov võiks olla Eesti päästerõngas? Foto: Gertrud Alatare

Eesti koondise valikturniir ei ole alanud sugugi hästi ning probleeme võib näha läbi koondise mängu. Novembris seisab Eesti koondisel ees kaks sõprusmängu, mis annavad hea võimaluse uusi asju proovida.

Loodetavasti ei saa reis soojale Araabia poolsaarele olema pelgalt tore puhkusereis, sest pärast nii kesist algust on selge, et järgnevad sõpruskohtumised on probleemide lahendamiseks väga tähtsad. Hetkel seisame silmitsi karmi reaalsusega, et me võime valikturniiri vaid kuue punktiga lõpetada. Kui jätta välja Andorra, siis meil on valikturniiri kaks “kõige kergemat” mängu selja taga ning kaotasime mõlemad.

Probleem ei ole aga niivõrd kaotustes endas, kui selles, et Eesti mäng ei ole olnud kuigi veenev. Kohtumine Ungari vastu oli juba veidi positiivsem, aga Eesti ründemäng on olnud ideetu ning kaitsemäng veidi naiivne ja liigselt indiviididele lootev.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv