header photo

Postitused märksõnaga ‘klavan’

Kas Klopp viib Klavani tagasi juurte juurde?

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavan on oma karjääri Inglismaa suurklubi Liverpooli eest briljantselt alustanud. Treeningmängudes säras ta nii Londoni Chelsea kui FC Barcelona vastu, möödunud nädalavahetusel tegi liigadebüüdis hoolimata ‘Pooli kolmest sisse lastud väravast Arsenali vastu tugeva esituse. Kuid mis saab temast edasi?

Inglise meedia ja Liverpooli fännid arvasid Klavani soetamise järel, et Augsburgist saadi endale 30-aastane varumees. Mulgimaa mehel endal olid teised plaanid ja tänaseks on ka inglaste mõtted pöördunud. Meie Rakust ollakse vaimustuses!

Ajakirjanduslik eksperiment ehk mis toimub vutiriigis suure mängu ajal

Cristiano Ronaldo kaitses oma riigi au, kui mina retkele asusin. Foto: Regina Rähn

Cristiano Ronaldo kaitses oma riigi au, kui mina retkele asusin. Foto: Regina Rähn

Elan praegu lühiajaliselt Portugali suuruselt teises linnas Portos. Peamiselt puhkan ja samas üritan ülinigelat wifit ja geoblokeeringut trotsides eestikeelse kommentaariga EM-i vaadata. Mõne erandiga on see õnnestunud. Turniiri avamängu ajal olin lennukis teel siia Lissabonist, kus ajaloolist 0:7 kaemas käisin. Paari matši olen lihtsalt puhtast huvist kohalikust televisioonist jälginud.

Siinse oodatuima lahingu ehk Portugali ja Islandi kohtumise ajal otsustan aga ajakirjandusliku eksperimendi kasuks. Ma lähen linna vahele, et vaadata, mis toimub. Tegelikult lähen lausa jalgpalli mängima. Küll selle Ronaldo ja vulkaanimaa vahelise asja saab pärast järgi vaadata. Ehk on võimalik ka teisiti emotsioon kätte saada.

Kui saan teada, et vutitrenn toimub teisipäeva õhtul kohaliku aja järgi kell üheksa (Eestist ollakse kaks tundi taga), vajun mõttesse. Kas portugallased tõesti taovad palli ajal, mil nende rahvuskoondis enda jaoks EM-i avab? Äkki siis tõesti.

Klavaniseeritud koondise agoonia

Ragnar Klavan on meie selgeim liider, ilma kelleta pole koondis terviklik. Foto: Imre Pühvel

Ragnar Klavan on meie selgeim liider, ilma kelleta pole koondis terviklik. Foto: Imre Pühvel

Eilse peale mõtlemine muudab mind endiselt kurvaks. Kuidas saakski mitte? Reis San Marinosse oli ju kuni avavileni olnud hingematvalt tore. Seda, mis aga Stadio Olimpicol toimus, on raske selgitada neile, kes seda ei näinud.

Kuna aga teemat puudutan, pean üritama seda teha. Lühidalt: mitte miski ei õnnestunud ja mis muidu on väga lihtne, oli San Marinos keerulisem kui tuumafüüsika humanitaarist luuletajale. Raske oli sööta oma mängijale, sooritada korralik küljeaut. Väravaraamidesse löömisest rääkimata.

Küllap te juba mõtlete, mis kuradima klavaniseeritud koondisest ma seal pealkirjas räägin – Ragnar Klavan ju ei mänginudki. Selgitan.

Kolm vastust Eesti-Hollandilt

Need mehed ei jäänud Hollandile milleski alla! Foto: Hendrik Osula

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb peale mängu omakorda kolm järeldust. Kuidas vastas reedene 2:2 viik Hollandiga varem püstitatud küsimustele?

1) Rünnata või kaitsta?

Hollandiga kui võrdsega mänginud sinisärgid pakkusid suurepärasele publikule mõlemat. Kaitses püsiti kindlalt, kuid mitte bussiformatsioonis ja rünnakul mängiti ennenägematu isu ja tahtega. Särati igas väljaku otsas, ansamblist väljalangejaid ei olnud ja Suur tulemus jäeti koju Suure mänguga.

Kolm vastust Eesti-Lätilt

Eesti koondis enne mängu algust. Foto: Gertrud Alatare

Eesti koondis enne mängu algust. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb peale mängu omakorda kolm järeldust. Kuidas vastas kolmapäevane 1:1 viik Lätiga varem püstitatud küsimustele?

1) Kas Tarmo Rüütli proovib teist mänguplaani?

Esialgu Tarmo Rüütli seda ei teinud, aga teisel poolajal, olude sunnil, võttis Eesti koondise mäng veidi teise näo.

Kolm küsimust Eesti-Lätile

Tarmo Rüütli on üle pika aja meeldiv olukord, kus peaaegu kõik tema mängijad on oma klubides põhimehed. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Lätiga?

1) Kas Tarmo Rüütli proovib teist mänguplaani?

Kahjuks teame ilmselt kõik vastust sellele küsimusele, milleks on “ei”. Ometi võime jätkata selle nõudmist, sest on ilmselge, et too 4-4-2 taktika on lakkanud töötamast, kuna meil ei ole reaalseid äärepoolkaistjaid, kes äärtelt läbimurdeid teeks ja palli kasti riputaks või isegi teravaid tsenderdusi annaks.

3 küsimust Holland-Eestile

Sillamäe Kalevi mängija Martin Vunk võib enda õlule saada väga keerulise ülesande - Wesley Sneijderi takistamise. Fotograaf: Catherine Kõrtsmik

Soccernet.ee blogi toob sellest aastast iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane külaskäik Hollandisse?

1) Kuidas toimib eestlaste kaitse?

Sama küsimus oli õhus ka enne mängu Šotimaaga ja ta ei ole kuhugi kadumas. Meie ründeliin võib vähemalt paar võimalust tekitada iga meeskonna vastu, kuid kaitseliin on see, kus mured peituvad.

Kui mõelda meeskondadele, kes Eestile absoluutselt ei sobi, siis Holland oleks ilmselt tolle nimekirja tipu lähedal, isegi kui vähendaks nimekirja ainult suurte meeskondade peale. Louis van Gaali hoolealused on varasemates valikmängudes olnud suurepärases hoos ja pessimistina (või realistina) kahtlen, kas suudetakse leida selline mänguplaan, millega me Hollandi potentsiaali vaigistame.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv