header photo

Postitused märksõnaga ‘konstantin vassiljev’

Soccernet.ee ennustab keskkaitsesse Kallastet. Miks?

Ken Kallaste - kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Ken Kallaste – kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Täna õhtul näeme üle paari kuu taas Eesti koondist pallimurul. Sedapuhku Pärnus ja vastaseks on maavõistluses Malta. Kuivõrd ma Twitteris juba ütlesin Õhtulehe sporditoimetuse juhatajale Ott Järvelale, et õhtul võrdleme, kumma eeldatav algkoosseis täpsem on, esitan siin mõned põhjendused.

Nimelt kes on Soccernetist tänase mängu eelvaadet lugenud, nägi, et Soccernet.ee ennustab Ken Kallaste algkoosseisus keskkaitse kohale. Miks? Kõige suurem põhjus on muidugi see, et Ragnar Klavanit ei ole. Levinud arvamus (ka Oti oma) on, et Klavani asemel võiks keskkaitsjana alustada Karol Mets, kes on oma omadustelt väga sarnane Klavanile – hea mängu avamisega ja kõva võitleja. Siin ei tasu aga unustada, et kuigi Mets tõepoolest koduklubis Stavangeri Vikingis mängib samuti keskkaitsjat, on ta koondises Magnus Pehrssoni kontseptsioonis ülioluline lüli poolkaitse ja kaitse vahel.

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Kui riskialdis on Pehrsson?

Foto: Gertrud Alatare

Eestil on täna võimalus astuda veelgi lähemale 2016. aasta EM-finaalturniirile. Jah, muidugi võib küsida, et kuidas saab sellist asja väita, kui valiksarja kümnest mängust on mängitud pelk üks. Lubage, ma selgitan.

Nagu kõik jalgpallisõbrad teavad, on Eestil tänu Ats Purje väravale kolm punkti käes. Matš Leedu vastu kasvatab loodetavasti meie arvet veelgi, kuid kui lugeda, mida on peatreener Magnus Pehrsson enne mängu kostnud, siis ei nurisetaks ka viigi üle. See on igati õige suhtumine, sest kui on soov Prantsusmaal peetavale turniirile jõuda, ei saa vastastele, keda võtame kui võidetavaid, punkte kaotada.

Kas tõesti ei tasuks Vassiljevi puudumise üle muretseda?

Konstantin Vassiljev on vaieldamatult koondise üks võtmemängijaid. Foto: Gertrud Alatare

Konstantin Vassiljev on vaieldamatult koondise üks võtmemängijaid. Foto: Gertrud Alatare

Eile teatas Eesti koondise peatreener Magnus Pehrsson esialgse koosseisu kahe nädala pärast toimuvateks valikmängudeks Leedu ja Inglismaaga. Tänane meedia kirjutas meie mängujuhi Konstantin Vassiljevi vigastusest paranemist – on lootus, et saab terveks, ent ilmselt mitte nii terveks, et suudaks kaks täismängu teha.

Hea kolleeg Ott Järvela kirjutas tänases Õhtulehes: “Septembri matšidest Rootsi ja Sloveeniaga täitis Vassiljevist tühjaks jäänud mängujuhi koha kogenud Joel Lindpere ja tegi seda hästi. Seega isegi, kui Vassiljev ei saavuta oktoobri valikmatšideks (täit) mänguvalmidust, pole põhjust rääkida kriisist.”

Täna avalikuks saanud koondise treeningplaan teeb aga mind veidi murelikuks ja paneb mõtlema, et võib-olla meil siiski väike kriis on, kui Vassiljev end mänguvalmis ei saa.

Kas Ojamaa suudaks Kostja saapad täita?

Kas Henrik Ojamaa võtab üle Konstantin Vassiljevi rolli number kümne peal? Foto: Gertrud Alatare

Kas Henrik Ojamaa võtab üle Konstantin Vassiljevi rolli number kümne peal? Foto: Gertrud Alatare

Nädalavahetusel tulnud suur pauk – teade Eesti koondise keskväljamaestro Konstantin Vassiljevi vigastusest täpselt enne EM-valiktsükli algust -, on kogu Eesti jalgpallile ja selle fännidele traagiline hoop. Vutiringkond on kogu nädala arutlenud, kes suudaks teda asendada – äkki Henrik Ojamaa?

Kuigi teatav osa ajakirjanikest ja muudest spetsialistidest usub, et Eesti koondise 4-2-3-1 mängujoonises sobib number kümne kohale kõige paremini Joel Lindpere, siis minu arust see nii ei ole. Lindpere on viimastel hooaegadel klubijalgpallis näidanud, et ta sobib oivaliselt number kaheksa kohale.

Koondise tulevik – lootust on!

Eesti algkoosseis Soome vastu. Foto: Brit Maria Tael

Eesti algkoosseis Soome vastu. Foto: Brit Maria Tael

Kuigi Balti turniiri 180 minutiga ei suutnud Eesti lüüa ühtegi väravat ja pronksimängus Soome vastu tuli leppida 0:2 kaotusega, siis tegelikult seis ei ole üldsegi nii hull, kui puhtalt paberi pealt vaadates tunduda võib.

Jah, Eesti ründemäng Soome vastu jäi nõrgaks. Isegi kui üleminek kaitsest ründesse oli korralik, siis viimasel kolmandikul jäi otsustavusest puudu ning söödud läksid tihti metsa. Aga kui mõelda selle peale, et eemale jäi sisuliselt kahe rivistuse jagu pallureid, ei ole asi üldsegi nii hull.

Tõehetk: milline on koondise tase?

Milline on koondise tegelik tase? Foto: Brit Maria Tael

Milline on koondise tegelik tase? Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis läheb laupäeval Balti turniiri kolmanda koha mängus põhjanaabri Soome vastu oma teise rivistusega – peatreener Magnus Pehrsson ütles vähemalt, et vigastustega mitte riskimiseks ei alusta ükski mees, kes alustas Läti vastu.

Öeldakse, et iga kett on täpselt nii tugev, kui tugev on tema nõrgim lüli. Kui tugev on Eesti koondis, kes mängib ilma Sergei Pareiko, Ragnar Klavani, Enar Jäägeri, Igor Morozovi, Dmitri Kruglovi, Aleksandr Dmitrijevi, Joel Lindpere, Henri Anieri, Ats Purje, Sergei Zenjovi, Henrik Ojamaa, Kaimar Saagi, Tarmo Kingi, Rimo Hundi, Artur Kotenko, Jarmo Ahjupera ja Sergei Mošnikovita?

3 vastust Eesti-Trinidad ja Tobagolt

Foto: Hendrik Osula

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb peale mängu omakorda kolm järeldust. Kuidas vastas reedene 1:0 võit varem püstitatud küsimustele?

1) Kas Sergei Zenjovi kiirus on tagasi?

“Jah, jah, jaa!” ütleksid fännid. Zenjov alustas eile algkoosseisus ning tegi suurepärase mängu. Väravani mees küll ei jõudnud, aga kiirust ja särtsu jagus küll.

Tasuks Eesti ainsale tabamusele väravasööt ning mitu tekitatud teravust. Eluvormis ründaja veel ei olnud, aga kiirust jagus küll ning valikmängudes kujuneb väravaküti roll tõenäoliselt üsna tähtsaks.

3 küsimust Eesti-Trinidad ja Tobagole

Kas Sergei Zenjov suudab Eesti ründemängu murrangu tuua?

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Trinidad ja Tobagoga?

1) Kas Sergei Zenjovi kiirus on tagasi?

Eesti koondis on juba üsna pikka aega väga väheresultatiivset mängu näidanud ning üheks selle põhjuseks on kindlasti Sergei Zenjovi puudumine olnud. Põlvevigastus pole lasknud seni Ukraina kõrgliigas leiba teeninud ründajal umbkaudu viimasel pooleteist aastal koondist normaalselt esindada.

Kriis keskväljal: kas lahendus on olemas?

Kas Ilja Antonov võiks olla Eesti päästerõngas? Foto: Gertrud Alatare

Eesti koondise valikturniir ei ole alanud sugugi hästi ning probleeme võib näha läbi koondise mängu. Novembris seisab Eesti koondisel ees kaks sõprusmängu, mis annavad hea võimaluse uusi asju proovida.

Loodetavasti ei saa reis soojale Araabia poolsaarele olema pelgalt tore puhkusereis, sest pärast nii kesist algust on selge, et järgnevad sõpruskohtumised on probleemide lahendamiseks väga tähtsad. Hetkel seisame silmitsi karmi reaalsusega, et me võime valikturniiri vaid kuue punktiga lõpetada. Kui jätta välja Andorra, siis meil on valikturniiri kaks “kõige kergemat” mängu selja taga ning kaotasime mõlemad.

Probleem ei ole aga niivõrd kaotustes endas, kui selles, et Eesti mäng ei ole olnud kuigi veenev. Kohtumine Ungari vastu oli juba veidi positiivsem, aga Eesti ründemäng on olnud ideetu ning kaitsemäng veidi naiivne ja liigselt indiviididele lootev.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv