header photo

Postitused märksõnaga ‘koondis’

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Esimene poolaeg läbi: säh teile, kriitikud!

Ats Purje näitas taset. Foto: Brit Maria Tael

Ats Purje näitas taset. Foto: Brit Maria Tael

Enne teisipäevast koondisemängu Soomega oli peamine teema Premium liiga mängijate ülisuur osakaal Eesti rahvusmeeskonnas. Peas oli vaid mõte: kas siinne tase on piisav, et rahvusvahelises jalgpallis hakkama saada? Mäng Soomega näitas, et jah, on küll.

Soome vastu oli algkoosseisus üheksa Eesti meistriliiga mängijat, keda toetasid üks Saksamaa kõrgliiga ja üks Venemaa kõrgliiga mängija. Ometi ei olnud Eesti terve 90 minuti vältel Turus võõrustajate vastu hädas. Jah, soomlased hoidsid ehk enam palli, aga ükski nende sooritus ei olnud lõpuni ohtlik.

Eesti näitas platsil enesekindlust, mida polnud ammu näha saanud. Mida ei olnud näha siis, kui mehed olid klubideta ja mänguajata. Teisipäevane matš oli ehe näide sellest, et ei määra see, kus liigas sa mängid, vaid kuidas sa mängid. Kui sa naased kodumaale, ent pingutad platsil edasi nii, nagu oled seda varem teinud, ei kannata sinu kvaliteet – võidab hoopis liiga.

3 küsimust Eesti-Andorrale

Jarmo Ahjupera. Fotograaf: Hendrik Osula

Soccernet.ee blogi toob sellest aastast iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Andorraga?

1) Millised tulemused on ekspermindil Ahjupera-Anier?

Tarmo Rüütli on otsustanud, et täna õhtul jooksevad platsile mitmed mängijad, kes tavapäraselt algkoosseisu ei kuulu. Ehk kõige üllatuslikum on kolme põhiründaja välja jätmine ja klubides mänguajata olevate Henri Anieri ning Jarmo Ahjupera eelistamine.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv