header photo

Postitused märksõnaga ‘liverpool’

Kas Klopp viib Klavani tagasi juurte juurde?

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavan on oma karjääri Inglismaa suurklubi Liverpooli eest briljantselt alustanud. Treeningmängudes säras ta nii Londoni Chelsea kui FC Barcelona vastu, möödunud nädalavahetusel tegi liigadebüüdis hoolimata ‘Pooli kolmest sisse lastud väravast Arsenali vastu tugeva esituse. Kuid mis saab temast edasi?

Inglise meedia ja Liverpooli fännid arvasid Klavani soetamise järel, et Augsburgist saadi endale 30-aastane varumees. Mulgimaa mehel endal olid teised plaanid ja tänaseks on ka inglaste mõtted pöördunud. Meie Rakust ollakse vaimustuses!

Ajakirjanduslik eksperiment ehk mis toimub vutiriigis suure mängu ajal

Cristiano Ronaldo kaitses oma riigi au, kui mina retkele asusin. Foto: Regina Rähn

Cristiano Ronaldo kaitses oma riigi au, kui mina retkele asusin. Foto: Regina Rähn

Elan praegu lühiajaliselt Portugali suuruselt teises linnas Portos. Peamiselt puhkan ja samas üritan ülinigelat wifit ja geoblokeeringut trotsides eestikeelse kommentaariga EM-i vaadata. Mõne erandiga on see õnnestunud. Turniiri avamängu ajal olin lennukis teel siia Lissabonist, kus ajaloolist 0:7 kaemas käisin. Paari matši olen lihtsalt puhtast huvist kohalikust televisioonist jälginud.

Siinse oodatuima lahingu ehk Portugali ja Islandi kohtumise ajal otsustan aga ajakirjandusliku eksperimendi kasuks. Ma lähen linna vahele, et vaadata, mis toimub. Tegelikult lähen lausa jalgpalli mängima. Küll selle Ronaldo ja vulkaanimaa vahelise asja saab pärast järgi vaadata. Ehk on võimalik ka teisiti emotsioon kätte saada.

Kui saan teada, et vutitrenn toimub teisipäeva õhtul kohaliku aja järgi kell üheksa (Eestist ollakse kaks tundi taga), vajun mõttesse. Kas portugallased tõesti taovad palli ajal, mil nende rahvuskoondis enda jaoks EM-i avab? Äkki siis tõesti.

Dortmund AWAY

leesmanndortmund1

Foto: erakogu

Loos õnnistas Liverpooli Dortmundiga. Mäng, mida ihaldasid sügaval südames kõik fännid. Kurb, et natuke varajases faasis, kuid suur rõõm, et see siiski toimus. Seekordne reis viis mind ja Kristjani (kellega ennegi tripitud, et punaseid näha) kolmeks päevaks Saksamaale.

Reis algas meil kolmapäeva lõuna ajal ning läbi Riia sõitsime Düsseldorfi. Sealt edasi rongiga Dortmundi. Saksamaale on alati tore lennata, kuna rongiliiklus on seal maailmatase! See tähendab, et ei pea alati vaatama selle linna lennujaama, kus su lõppsihtkoht on, vaid võib ka julgelt vaadata 200-300km eemal oleva linna lennujaama ning hiljem rongiga põrutada vajalikku linna. Düsseldorf ja Dortmund on siiski natuke lähemal üksteisele.

Klavan ja Augsburg võõrsilfännide sektorist

IMG_20160219_143248Seekord viisid sammud mind ja Sandrit kaunile Baierimaale, täpsemalt Münchenisse ja Augsburgi. Reisi eesmärk oli näha Liverpooli maid jagamas Augsburgiga (midagi siiski ära veel ei jagatud).

Teekond hakkas pihta kolmapäeval Tallinnast kell 10 ning läbi Riia maandusime Münchenis natukene kell 18 läbi. Reis ei alanud parimalt, kuna enne veel, kui olin Müncheni tänavatele jõudnud, olin toidumürgitusest korra-paar metroojaamas oksendanud. Polnud ilus vaatepilt… Pikemalt siin ei peatu.

Fännid, mitte kliendid

Kas Anfield jääb Sunderlandi vastu mängu lõpus pooltühjaks? Foto: Jürgen Leesmann

Natuke tõsisematel teemadel. Liverpooli fännid plaanivad laupäevase Sunderlandi mängu ajal 77. minutil oma kohalt tõusta ja staadionilt minema kõndida. Põhjuseks on kallinenud piletihinnad, mis jõustuvad uuest hooajast.

Kuigi klubi püüdis maalida ilusa pildi, tuues näiteks odavaid pileteid järgmine aasta ja rääkida suurtest hindade langusest, siis fakt on see, et tegelikkuses teenitakse praeguste hindadega võrreldes ikka kaks miljonit rohkem, lisaks veel see, mis tuleb staadioni laiendusest ja kurikuulsast TV-diilist.

Liverpooli võit Man City üle tribüünilt

Foto: erakogu

Seekord kandsid jalad (ja lennuk) mind vaatama mängu Manchesteri helesinise poole vastu. Reis algas koos sõbra Märteniga, kellega oleme ka varem käinud koos Inglismaal jalkat vaatamas. Toona (2013 september) käisime Liverpool – Southampton, City – United ja United – Liverpool mängudel. Märtenile oli see teine kord käia Etihadil, mis tähendab, et ta on seal käinud rohkem kui Anfieldil. Väljasõit oli meil reede hommikul Tallinna lennujaamast ning sõitsime otselennuga Londonisse. Londonist pole ilmselt vaja teile rääkida, kuna Big Ben ja muud vaatamisväärsused olid ikka täpselt samasugused nagu nad alati on olnud. Sellegipoolest oli neid tore näha.

Midagi teistsugust: Liverpool Kaasanis

Foto: erakogu

Hooaja esimene reis oli seekord midagi täiesti teistsugust. Kui Euroopa liiga loos augustis oli, siis lootsin Liverpooli vastasteks saada kas Dortmundi või Bilbaod – ehk siis midagi ilusat, kuhu reisib palju fänne ja mis oleks väga atraktiivne. Loosist tulid Sion, Bordeaux ja kõle-kõle Kaasani Rubin. Kõle just sellepärast, et kes sellisele mängule ikka viitsib minna?

Olin juba uurimas variante, et kuidas reisida kas Bordeaux’sse või Šveitsi Sioni. Igal otsingul tekkis mingi tõrge: kas polnud õigeks kuupäevaks pileteid, hind läks liiga kalliks või ei klappinud reis tööga. Nii siis hakkasingi huvi pärast Kaasani varianti vaatama ja kõik sujus ning enne kui ise aru sain, olingi kõik asjad endale juba broneerinud. Kohalike Inglismaa fännide jaoks on see mäng väga ebaatraktiivne, kuna Venemaal on Inglise fännidel minevikus palju probleeme olnud ning lisaks on viisa nende jaoks äärmiselt kulukas ja mis seal salata, eks paljude fännide suhtumine Euroopa liigasse pole ka kõige parem ja sellist mängu on seetõttu lihtsam „üle lasta“.

Lummav Wembley leevendab kaotusvalu

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Hei-hei!

Õnnestus taaskord vahepeal näha võimsaid punaseid oma silmaga. Noh, kui aus olla, siis tegelikult nad eriti võimsad polnud seekord… Igatahes täitsin ühe oma suure unistuse ning käisin Wembley staadionil Liverpooli vaatamas.

Mängus oli finaalipääs Arsenali vastu. Selle vahva teekonna tegi minuga läbi Margus, kes on Liverpooli fänn tugevasti üle 15 aasta ning käib neid samuti iga aasta vähemalt korra vaatamas, ta oli 5+ reisikaaslane. Seadsime sammud koos teele Tallinnas mängupäeva hommikul kella 6 ringis. Kuna otselende ei läinud meile sobival kellajal, siis pidime Londonisse sõitma läbi Helsingi. Meie broneerisime endale teadaolevalt samad lennud, kuid Helsingisse jõudes selgus, et viie minuti jooksul läheb kaks lendu Londonisse ja meie olime erinevate lendude peal. Väga naljakas ja üllatav tundus see tol hetkel. Siiski jõudsime rõõmsalt Londonisse umbes samal ajal kuskil poole 10 ringis.

Järjekordne ilus nädal Inglismaal

Teiste fännidega tähistamas võitu City üle. Foto: erakogu

Käisin märtsi alguses Liverpoolis vaatamas kahte oma lemmikklubi mängu – 1. märtsi kohtumist Manchester City vastu ning 4. märtsi mängu Burnley vastu. Panin kirja natuke oma reisimuljeid.

Alustame mängust tiitlikaitsja Man City vastu. Oli päris varajane kick off time seekord – mäng hakkas kell 12.00 kohaliku aja järgi. Kui tavaliselt olen võtnud üle kohaliku kultuuri, et kolm-neli tundi enne mängu möllurohkesse Anfieldi lähedal asuvasse pubisse minna, siis seekord jõudsin üle pubi ukseläve vaevu poolteist-kaks tundi enne avavilet ehk kuskil kella 10.00 ringis.

Kuidas Luis Suarez mu kontosse esimesed võidud vormistas!

Vaade The Kopilt. Foto: Erakogu

Nagu viimastel aastatel traditsiooniks saanud on, siis olen vähemalt kord aastas pakkinud koti ning lennanud Inglismaale, täpsemalt Merseyside’ile, et jälgida mulle sümpatiseeriva Liverpooli mängu.

Reisi planeerimine

Esimesed mõtted ka sel aastal väike vutireis jalgpalli sünnimaale teha, tekkisid juba eelmisel aastal, kui Liverpoolist naasnud olime. Suvel, kui tuli välja mängukalender, tegime oma valiku. Sel korral osutusid valituks kaks järjestikust kodumängu Anfieldil, kus vastasteks olid Norwich City ja West Ham United. Järgmiseks jäime ootama piletimüügi algust klubi kodulehel. Varasema kodutööna olime end Liverpooli klubiliikmeks registreerinud ning see andis piletite ostmisel teatud eelised. Meil õnnestuski piletid osta kuulsale Liverpooli fännitribüünile, mis kannab nime The Kop End. Edasine oli juba lihtne. Ostsime lennupiletid ning broneerisime hotelli ja jäi üle vaid reisi algust oodata.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv