header photo

Postitused märksõnaga ‘malta’

Soccernet.ee ennustab keskkaitsesse Kallastet. Miks?

Ken Kallaste - kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Ken Kallaste – kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Täna õhtul näeme üle paari kuu taas Eesti koondist pallimurul. Sedapuhku Pärnus ja vastaseks on maavõistluses Malta. Kuivõrd ma Twitteris juba ütlesin Õhtulehe sporditoimetuse juhatajale Ott Järvelale, et õhtul võrdleme, kumma eeldatav algkoosseis täpsem on, esitan siin mõned põhjendused.

Nimelt kes on Soccernetist tänase mängu eelvaadet lugenud, nägi, et Soccernet.ee ennustab Ken Kallaste algkoosseisus keskkaitse kohale. Miks? Kõige suurem põhjus on muidugi see, et Ragnar Klavanit ei ole. Levinud arvamus (ka Oti oma) on, et Klavani asemel võiks keskkaitsjana alustada Karol Mets, kes on oma omadustelt väga sarnane Klavanile – hea mängu avamisega ja kõva võitleja. Siin ei tasu aga unustada, et kuigi Mets tõepoolest koduklubis Stavangeri Vikingis mängib samuti keskkaitsjat, on ta koondises Magnus Pehrssoni kontseptsioonis ülioluline lüli poolkaitse ja kaitse vahel.

Ood väikeriikidele

Hoolimata vastaste väiksusest võib võidurõõm olla ikkagi vaat et magusam kui mesi, näiteks nagu pildil olev eestlaste joovastus pärast võiduväravat Fääri saartele. Foto: Hendrik Osula

Alustuseks üks viktoriiniküsimus – eelmisel aastal tõusis Itaalia tugevusele neljandasse liigasse meeskond nimega Rimini. Liigas ei peeta küll koondisemängude pausi, kuid üks Rimini varumeestest on sellegipoolest oma riigi koondise põhimees. Kes ta on ja millist Euroopa riiki ta esindab?

Õigeks vastuseks on San Marino paremkaitsja Mirko Palazzi, kes mängib ainsa oma riigi koondise mängijana “välismaal” (kes veel ei teadnud, siis San Marino asub täielikult Itaalia sees). See pisut üle 30 000 elanikuga miniriik on olnud UEFA täieõiguslik liige ning sellega koos osa Euroopa jalgpallitsirkusest aastast 1988 ning on selle aja jooksul pidanud 115 ametlikku kohtumist. Võidetud on neist üks, viigistatud neli korda ning kaotatud kõik ülejäänud. 24 aasta jooksul on löödud kokku 19 väravat ning endale on lastud lüüa uskumatuna tunduvad 477 kolli.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv