header photo

Postitused märksõnaga ‘paide’

5 mõtet Premium liigast: ajaloo vägevaim finišisirge ja ajalooliselt halb Tarvas

Jää või suu lahti vaatama. 23. august, Flora - Infonet. Foto: Brit Maria Tael

Jää või suu lahti vaatama. 23. august, Flora – Infonet. Foto: Brit Maria Tael

Võib vist julgelt öelda, et nii põnevat ja mitmetahulist lõpplahendust (ja hooaega) pole Eesti kõrgliiga varem näinudki. Sõltumatult sellest, kas korratakse 1993/94 hooaega ja teist korda otsustab meistri lisamäng, on 2016 pakkunud emotsioone igale maitsele.

Esmalt meistrist. Hooaja eel avaldasid suuri lootusi teisedki, kuid medalid on selgelt jäänud Tallinna suure neliku jagada. Kevadel andsid tooni Andrei Sidorenkovi standardolukorrad ja Nõmme Kalju, jaanipäevale läks liidrina Levadia. Südasuvel vahetasid aga nii Levadia kui hooaega alla ootuste alustanud Flora peatreenerit ja kogu krempli tulemusena on kaks vooru enne hooaja lõppu liider Infonet, kes tagumiste vastu kõige vähem vääratanud. Oma üldse esimest medalit jahtiva Lasnamäe klubi jaoks on kuld aga veel oi-kui-kaugel, sest juba mäng Paidega (k) on potentsiaalne banaanikoor ja viimasel päeval Kalju (v) … Kingitusi Infonetile vaevalt tehakse.

Käed külge jalgpalli Eesti meistriliigale!

Tartu Tammeka koos oma fännidega on vaieldamatult lüli, mida Meistriliiga hetkel vajab nagu hapnikku. Foto:Imre Pühvel

Tartu Tammeka koos oma fännidega on vaieldamatult lüli, mida Meistriliiga hetkel vajab nagu hapnikku. Foto:Imre Pühvel

Ott Järvela kirjutas hiljuti Õhtulehe spordiblogis konkreetse sõnumiga artikli „Käed eemale jalgpalli Eesti meistriliigast!“, tõmmates radikaalselt vee peale jalgpalliringkondades aastaid keerelnud ja jumal teab, kaua veel keerlevale ideele muuta Meistriliiga formaati ja/või osalevate meeskondade arvu.

Nõustun Meistriliiga toimiva formaadi osas härra Järvela konservatiivse arvamusega. Ent millega ma ei lepi, on osalevate võistkondade taust. Meistriliigas on vormiliselt esindatud kuus maakonda: Harjumaa (neli klubi), Ida-Virumaa (kaks klubi), Tartumaa, Viljandimaa, Järvamaa ning Saaremaa (kõik üks klubi). Nõnda pisikese riigi ja liiga kohta kõlab hästi, kas pole?

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv