header photo

Postitused märksõnaga ‘pehrsson’

Kuidas mängib Martin Reim?

Martin Reim on öelnud, et koondise ründemängu tuleb parandada. Foto: Kasper Elissaar

Kolmapäeval teatas Eesti koondise peatreener Martin Reim koosseisu oma esimesteks mängudeks Gibraltari ja Kreekaga. Kutse said 26 meest, kellest 14 kuulub välisklubidesse. Kuidas Reim mehed platsile paneb? Kui seda talt pressikonverentsil küsisin, ei soovinud ta täpsustada. See on arusaadav. Püüan siis ise nuputada.

Põhjus, miks Reim ei soovinud mänguplaanist rääkida, on väga lihtne. Mängudeni on veel üle nädala aega ja kuna ka vastaste jaoks tähendab Eesti treenerivahetus teadmatust, on vaja seda hoida mänguni. Hetkel teavad Gibraltar ja Kreeka ainult Magnus Pehrssoni käekirja. Seega saab Reim eelkõige just Gibraltarit üllatada. Olukord tippjalgpallis, kus vastane ei tea su mänguplaanist midagi, on harv. Reim soovib siit kasu lõigata.

Jalgpalliajakirjanikuna on aga mul lausa kohustus spekuleerida selle üle, mida hakkab Reim tegema. Proovime siis.

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Pehrsson, sildtreener

Pehrssoni töö väärib tunnustust. Foto: Brit Maria Tael

Pehrssoni töö väärib tunnustust. Foto: Brit Maria Tael

“Ma arvan, et ootused on selged ja oleme selle juba meie esimesel laagripäeval välja öelnud: me läheme mängu võitma ja meie oleme keskendunud sellele, mida teha, et võita,” ütles Magnus Pehrsson mängueelsel pressikonverentsil.

Värskendav suhtumine, mis loodetavasti ei jää ainult sõnadesse.

Pehrssoni kuvand on vastandlik, ent rootslane on järjekindlalt tegemas õigeid samme koondisest maksimumi võtmisel. Oma esimesel aastal sinisärgid kaitset drillima pannud Pehrsson ei tundnud saabudes mängijaid ja ehk just seetõttu on rünnakute ehitamine ja mängijatest parima pigistamine võtnud loodetust kauem, kuid areng on kahtlemata olnud märgatav.

Ärge unustage Kotenkot!

Foto: Hendrik Osula

10. oktoober aastal 2013 – just see oli päev, mil viimast korda oli Eesti koondise tegevusse kaasatud väravavaht Artur Kotenko.

Sellele järgnenud hooajal tegi Valgevene kõrgliigas Kotenko kaasa Saligorski Šahtjori eest 28 mängu (kõik algkoosseisus) ja oma puuri hoidis ta puhtana neist koguni 17 juhul. Pronksmedali võitnud klubis oli ta pidevalt fännide arvates kuu parimate mängijate seas ning hinnatud spordisait Tribuna.com’i lugejad valisid ta liiga parimaks väravavahiks.

Hea töö, Pehrsson!

Magnus Pehrsson. Foto: Jana Pipar

Magnus Pehrsson. Foto: Jana Pipar

12. märts 2015: Eesti koondise peatreener Magnus Pehrsson avaldab 32 koondislase nimed, kellele ja kelle klubidele koondisekutse mängudeks Šveitsi ja Islandiga saadetud sai. Ta täpsustab, et lõplik valik ehk 23 nime selgub hiljem.

17. märts 2015: Pehrsson teatab 21 mängija nime, kes kindlasti koondisega liituvad. Lubab laupäeva õhtuks öelda järelejäänud kahe palluri nimed, kes esmaspäevaks asjad pakkima peavad, et Šveitsi A-koondise minilaagrisse ja valikmängule lennata.

Premium liiga – piinlikust häbipostist ausaks asjaks

Ats Purje sõlmis esmaspäeval kolme-aastase lepingu Nõmme Kaljuga. Foto: Nõmme Kalju

Ats Purje sõlmis esmaspäeval kolme-aastase lepingu Nõmme Kaljuga. Foto: Nõmme Kalju

Kui veel mõne aasta eest oli pea igal Eesti jalgpalluril vaid üks eesmärk: peaasi, et saaks välismaale mängima, siis nüüd on olukord teine. Kui varem eelistasid pallurid ükskõik millise välismaalt tulnud pakkumise vastu võtta, siis täna ei häbeneta Premium liigas mängida.

2013. aastast alanud revolutsioon on tänaseks jõudnud sinna, et Eesti klubisid peetakse korralikuks mängupaigaks. Siinne liiga on arenenud punkti, kus meil on ühtlaselt tugev esiviisik, kus tippmängudel on publikut sedavõrd palju, et tekib tõelise vutipeo emotsioon ning kus tippklubid suudavad pakkuda koondisekogemustega meestele palka, mida nad arvestatavaks peavad.

Stop, Liivak time!

Frank Liivak alustab täna õhtul Jordaania vastu algkoosseisus. Foto: Jana Pipar

Frank Liivak alustab täna õhtul Jordaania vastu algkoosseisus. Foto: Jana Pipar

Nagu nõudis MC Hammer oma loos “U Can’t Touch This” pärast pisikest vahepala omale tähelepanu fraasiga “Stop, Hammer time!”, siis täna õhtul nõuab Lillekülas tähelepanu Frank Liivak.

Liivak on olnud erilise Eesti jalgpallisõprade tähelepanu all alates sellest ajast, kui ta Hollandist Almere Cityst Itaalia kõrgliigas mängiva Napoli akadeemiasse mullu suvel üle meelitati.

Kuigi debüüt esindusmeeskonnas Jose Callejoni, Gonzalo Higuaini, Marek Hamšiku ja mitme teise superstaari kõrval on veel 18-aastasel ääreründajal tegemata, on ta korduvalt maailmanimedega koos treenida saanud. Lisaks on vanuselt U-19 koondislane jalaga U-21 koondise ukse lahti löönud ja end seal sisse seadnud ning ka A-koondise ukse avanud.

Sinu etteaste, Henrik

Aeg jalgadele tõusta. Foto: Gertrud Alatare

2012. aasta suvel Horvaatias koondisedebüüdi teinud Henrik Ojamaa saldo räägib tänaseks 21 koondisemängu, 0 väravat.

Vähe sellest, väljakul – kui ta üldse murule pääseb – jääb tihti mulje, et ta ei leia oma kohta. Et Ojamaale ei istu formatsioon, roll, kaitsest lähtuv mängustiil. Ründajakohta ihalev mängija on liiga tihti pidanud tegutsema mujal.

Nii on Motherwelli šerif tavaliselt pidanud sekkuma ka vahetusest. On üksikuid helgeid mänge, õnnestumisi, aga ei ole väravaid. Täna on aeg küps. Kui mitte San Marinole, siis kellele veel!?

Kas te tulete ka lõpuks?

Hannes Anier on löönud tänavu Eesti koondise kuuest väravast ühe. Suvise võiduvärava Tadžikistani vastu. Hannes Anier on täna taas koondises, nagu ka kaheksa aastat eemal olnud Ingemar Teever. Kaasatud on kõik, kes väravaid lüüa oskavad. Foto: Jana Pipar

Hannes Anier on löönud tänavu Eesti koondise kuuest väravast ühe. Suvise võiduvärava Tadžikistani vastu. Hannes Anier on täna taas koondises, nagu ka kaheksa aastat eemal olnud Ingemar Teever. Kaasatud on kõik, kes väravaid lüüa oskavad. Foto: Jana Pipar

Dmitri Kruglov, Rimo Hunt, Ragnar Klavan, Siim Luts, Hannes Anier, Ats Purje – mis ühendab neid kuute meest? Ma võin öelda. Nad on ainsatena 2014. aastal Eesti meeste A-koondise eest värava löönud.

Eesti koondis on sel aastal pidanud kümme mängu. Eesti koondis on Magnus Pehrssoni käe all pidanud kümme mängu. Väravaid on meil aga kuus. Natuke vähe. Eriti kui oleme mänginud kahel korral Gibraltariga, korra Tadžikistaniga. (Lisaks mängud Läti, Soome, Rootsi, Leedu, Islandi, Sloveenia ja Inglismaaga.)

Ärge saage valesti aru. Ma ei kritiseeri. Pehrssoni tulekuga on meie mäng kuidagi loogilisemaks ja kindlamaks muutunud. Väravaid oleme enda selja taha lasknud ka vaid 9. Seda on vähem kui üks värav mängu kohta! Mulle meeldib, et oleme kaitse kindlaks saanud. Standardolukordades oleme taga kindlad ja ees teravad. Aga vot need väravad on tulemata jäänud. Tarmo Rüütli lahkus mäletatavasti saldoga kahest viimasest mängust viis väravat…

Tõehetk: milline on koondise tase?

Milline on koondise tegelik tase? Foto: Brit Maria Tael

Milline on koondise tegelik tase? Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis läheb laupäeval Balti turniiri kolmanda koha mängus põhjanaabri Soome vastu oma teise rivistusega – peatreener Magnus Pehrsson ütles vähemalt, et vigastustega mitte riskimiseks ei alusta ükski mees, kes alustas Läti vastu.

Öeldakse, et iga kett on täpselt nii tugev, kui tugev on tema nõrgim lüli. Kui tugev on Eesti koondis, kes mängib ilma Sergei Pareiko, Ragnar Klavani, Enar Jäägeri, Igor Morozovi, Dmitri Kruglovi, Aleksandr Dmitrijevi, Joel Lindpere, Henri Anieri, Ats Purje, Sergei Zenjovi, Henrik Ojamaa, Kaimar Saagi, Tarmo Kingi, Rimo Hundi, Artur Kotenko, Jarmo Ahjupera ja Sergei Mošnikovita?

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv