header photo

Postitused märksõnaga ‘penalti’

10 kõige dramaatilisemat eksitud penaltit jalgpalliajaloos

Foto: zeenews.india.com

Teatavasti eksis Lionel Messi nädal aega tagasi penaltiga Copa America Centenario finaalis. Otsustasin seepärast meenutada jalgpalliajaloo kõige dramaatilisemaid penaltieksimusi, valides välja kümme märkimisväärseimat. Milliste kriteeriumite alusel oma valiku langetasin?

  • Mängu tähtsus. Siia mahtusid vaid penaltid, mis löödi vähemalt MM-i veerandfinaalis, EM-i poolfinaalis või muu võistlussarja finaalis.
  • Eksija kuulsus. Mida suurem superstaar, seda suurem tõenäosus oli siia nimekirja sattuda.
  • Mängu tulemus. Võtsin arvesse vaid penalteid, mille sooritas kaotanud osapoole mängija. Näiteks Michel Platini ja Diego Maradona eksimused MM-i veerandfinaalis ning Cristiano Ronaldo sooritus Meistrite liiga finaalis ei saa olla siin valikus, kuna nende meeskonnad lõpuks antud kohtumiste penaltiseeriad võitsid.
  • Hajutatus. Ühest mängust pääses valikusse maksimaalselt üks penalti.
  • Muud asjaolud. Nagu näiteks ebaõnnestumine oma kodupubliku ees või penaltiseeria ainsaks eksijaks olemine.

Vassiljev, löö vahel ka teisele poole!

Foto: Catherine Kõrtsmik

Eesti koondisel on peagi algamas uus valiktsükkel. Kui Eesti peaks teenima penalti, mida ikka aeg-ajalt juhtub (eelmises tsüklis teeniti kaks penaltit), siis ilmselt läheb seda lööma Konstantin Vassiljev, kes käib penalteid löömas ka oma koduklubis Permi Amkaris.

Otsisin natuke aega Internetist Vassiljevi viimaste aastate (alates 2010) penalteid ning leidsin neid 13 tükki. Siin on nende 11 meetri karistuslöökide loetelu:

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv