header photo

Postitused märksõnaga ‘publik’

Ilmataat on kogu Premium liiga lõpplahendust vussi keeramas

Kurb reaalsus: Eesti meistritiitel võidakse otsustada lumisel Hiiu staadionil. Foto: Jana Pipar

Kurb reaalsus: Eesti meistritiitel võidakse otsustada lumisel Hiiu staadionil. Foto: Jana Pipar

Märtsis alustati mängudega Premium liigas ning kaheksa kuud hiljem oleme seisus, kus endiselt on kolm klubi tiitlikonkurentsis. Enne viimast vooru on Infonetil koos 77, Levadial ja Kaljul 75 punkti. Lisaks on medalikonkurentsis 73 silmaga Flora. Laupäeval kohtuvad omavahel Infonet ja Kalju ning Levadia ja Flora ehk midagi põnevamat oleks raske tahta.

Ometi on ilmataat kõike seda vussi keeramas. Nimelt märkas täna hommikul vast iga eestimaalane, et õues on maa valge. Riiklik ilmateenistus lubab miinuskraadide ja lumesaju jätku veel nädalaks. See tähendab, et suure tõenäosusega pannakse ka meistriliiga lõplik pingerida paika väga nigelates tingimustes.

Mis su probleem on, Märt?

Foto selle hooaja Flora-Kalju liigamängult. Publikut on küll! Foto: Brit Maria Tael

Tänases kommentaaris pean jälle tallama vana rada. Teemaks on Eesti jalgpalli vaadatavus ja publikunumbrid. Mitte et ma seda ise tahaksin, ei – siiralt, mul on sellest teemast, õigemini selle lõputust nämmutamisest kapitaalselt kõrini, ammu juba. Talupoja kombel tahaks mühatada, et „Tööd on vaja teha, mitte plära ajada!” ja täpselt nii ongi. Ja teemegi, olgu taevas  tunnistajaks.

Aga siis tuleb üks Märt ja ajab su nii mühinal keema, et sa istud, haarad klahvid ja pead jälle end välja elama, sest taaskord on ehteestlasliku ärapanemisrõõmu tagajärjel sündinud parastav-intriigitsev paskvill, millest võiks muidugi mööda kõndida nagu lehmakoogist tavaliselt kõnnitaksegi, aga mina olen maal sündinud ja lehmakoogi sisse astumist ei karda, olen seda teinud ketsides ja paljajalu.

Klubid, võtke aru pähe!

Tänavu on publikurekord superkarika käes. Foto: Gertrud Alatare

Eesti klubid, päriselt, võtke aru pähe! Ma saan aru, et kuskilt te peate omale raha teenima, aga saate vast isegi aru, et see mängupäeval teenitud piletitulu ei ole eriti suur.

Ma räägin piletihindadest. Toon siinkohal näited senistelt kodumängudelt:

Levadia – täispilet 5€, sooduspilet 2€, FB 2,5€
Tallinna Kalev – täispilet 4€, soodus ja FB 2€
Lokomotiv – kõigile 1€
Trans – täispilet 2€, sooduspilet 1€
Flora – täispilet 4€, soodus 2€, alla 12-a. 0€
Infonet – täispilet 5€, FB 3€
Kalju – täispilet 10€, kuni 14-aastased lapsed, pensionärid ja eelmüügist ostjad 2,5€, FB 3,5€

Te küsite, mis mind häirib? Ilmselgelt üleküsitud täispiletite hinnad. Võite mulle rääkida Facebookis enda osalejaks märkimisest ja seeläbi odavamalt mängule saamisest, aga mõistate vast isegi, et seda teevad inimesed, kes käivad klubi mängudel regulaarselt. Neid inimesi on aga käputäis.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv