header photo

Postitused märksõnaga ‘ragnar klavan’

Soccernet.ee ennustab keskkaitsesse Kallastet. Miks?

Ken Kallaste - kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Ken Kallaste – kas Malta vastu keskkaitsja? Foto: Kasper Elissaar

Täna õhtul näeme üle paari kuu taas Eesti koondist pallimurul. Sedapuhku Pärnus ja vastaseks on maavõistluses Malta. Kuivõrd ma Twitteris juba ütlesin Õhtulehe sporditoimetuse juhatajale Ott Järvelale, et õhtul võrdleme, kumma eeldatav algkoosseis täpsem on, esitan siin mõned põhjendused.

Nimelt kes on Soccernetist tänase mängu eelvaadet lugenud, nägi, et Soccernet.ee ennustab Ken Kallaste algkoosseisus keskkaitse kohale. Miks? Kõige suurem põhjus on muidugi see, et Ragnar Klavanit ei ole. Levinud arvamus (ka Oti oma) on, et Klavani asemel võiks keskkaitsjana alustada Karol Mets, kes on oma omadustelt väga sarnane Klavanile – hea mängu avamisega ja kõva võitleja. Siin ei tasu aga unustada, et kuigi Mets tõepoolest koduklubis Stavangeri Vikingis mängib samuti keskkaitsjat, on ta koondises Magnus Pehrssoni kontseptsioonis ülioluline lüli poolkaitse ja kaitse vahel.

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Kas Klopp viib Klavani tagasi juurte juurde?

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Kas Ragnar Klavanist saab Liverpoolis taas vasakkaitsja? Foto: Regina Rähn

Eesti koondise keskkaitsja Ragnar Klavan on oma karjääri Inglismaa suurklubi Liverpooli eest briljantselt alustanud. Treeningmängudes säras ta nii Londoni Chelsea kui FC Barcelona vastu, möödunud nädalavahetusel tegi liigadebüüdis hoolimata ‘Pooli kolmest sisse lastud väravast Arsenali vastu tugeva esituse. Kuid mis saab temast edasi?

Inglise meedia ja Liverpooli fännid arvasid Klavani soetamise järel, et Augsburgist saadi endale 30-aastane varumees. Mulgimaa mehel endal olid teised plaanid ja tänaseks on ka inglaste mõtted pöördunud. Meie Rakust ollakse vaimustuses!

Ragnar Klavan aasta sportlaseks!

Foto: Gertrud Alatare

Vaid mõned päevad on veel aega, et teha oma valik Eesti aasta sportlaste hääletusel – rahvahääletus kestab kuni 20. detsembri hilisõhtuni. EOK poolt välja pakutud kümne peamise kandidaadi seest leiame ka meie jalgpallikoondise kapteni ja südametunnistuse Ragnar Klavani.

Klavani lõppeva aasta tippsündmuseks jäi kindlasti eelmise hooaja Bundesligas saavutatud viies koht ning seda tillukese Augsburgi klubiga – meeskonnaga, mille oleks eelarve järgi võinud asetada heal juhul viiendaks tagantpoolt. Aga ei – kogu hooaja kestnud muinasjutt sai imeilusa lõpu, tasuks otsepääse Euroopa liiga alagrupiturniirile, kust Augsburg eelmisel neljapäeval veel end ka 32 parema hulka murdis.

Klavaniseeritud koondise agoonia

Ragnar Klavan on meie selgeim liider, ilma kelleta pole koondis terviklik. Foto: Imre Pühvel

Ragnar Klavan on meie selgeim liider, ilma kelleta pole koondis terviklik. Foto: Imre Pühvel

Eilse peale mõtlemine muudab mind endiselt kurvaks. Kuidas saakski mitte? Reis San Marinosse oli ju kuni avavileni olnud hingematvalt tore. Seda, mis aga Stadio Olimpicol toimus, on raske selgitada neile, kes seda ei näinud.

Kuna aga teemat puudutan, pean üritama seda teha. Lühidalt: mitte miski ei õnnestunud ja mis muidu on väga lihtne, oli San Marinos keerulisem kui tuumafüüsika humanitaarist luuletajale. Raske oli sööta oma mängijale, sooritada korralik küljeaut. Väravaraamidesse löömisest rääkimata.

Küllap te juba mõtlete, mis kuradima klavaniseeritud koondisest ma seal pealkirjas räägin – Ragnar Klavan ju ei mänginudki. Selgitan.

Rooney ja Klavan – paras paar

See mees viib täna õhtul Lillekülas oma meeskonna väljakule kaptenina oma üheksakümne üheksandas koondisemängus. Ta tähistab selle kuu lõpus oma 29. sünnipäeva ehk vanust, mida peetakse jalgpallurikarjääri kulminatsiooniks. Karjääri lõpu järel läheb ta nimi riigi jalgpalliajalukku kuldsete tähtedega, tegu on koondise ühe läbi aegade parima mängumehega.

Avalõik kõlas nagu mõni ülipikk küsimus Kuldvillakust. Kellest käib jutt?

Kes väärivad Eesti koondisekutset?

Foto: Imre Pühvel

Eesti koondis pidas 12 päeva jooksul 5 sõprusmängu, mida ilmestavad suureskoorilised kaotused. Vaid võit Leedu üle suudab kuidagi jalgpallifänni tuju parandada. Ometi usun, et need mängud olid vajalikud ning õigustan Tarmo Rüütli kasutatud mängijaid ning taktikaid.

Need olid vajalikud, et saada kätte pilt kõikidest koondise tasemele küündivate jalgpallurite mänguvormist ning sobitumisest Rüütli mänguskeemidesse. Järgnevalt pakun välja omalt poolt need nimed, keda Rüütli võiks algavas MM-valiktsüklis kasutada.

Väravavaht:

1. Sergei Pareiko (35)* – Loodetavasti suudab oma taset järgmised 2 aastat veel sama kõrgel hoida. Kui vigastusi väldib, siis usun, et saab sellega hakkama. Kindel esiväravavaht ning harva võib temalt näha väravaga lõppevaid eksimusi.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv