header photo

Postitused märksõnaga ‘sergei zenjov’

Kes hoolitseb koondise ründeteravuse eest?

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Konstantin Vassiljev on sel hooajal oma koduklubi Bialystoki Jagielloniat juba tassinud. Nüüd tuleb ilmselt sama teha ka koondises. Foto: jagiellonia.pl

Kolmapäeval selgus Eesti koondise koosseis järgmisel nädalal toimuvaks maavõistluseks Maltaga ja 6. septembril peetavaks MM-valikturniiri avalahinguks võõrsil Bosnia ja Hertsegoviinaga. Ebahariliku kiirusega tekkis koosseisust tulenevalt elav diskussioon.

Olgu kohe algatuseks mainitud, et tegelikult üks kutse on veel saatmata ja see pannakse teele selle nädala lõpuks. Praeguseks on kutse aga saanud 23 meest ning vutisõprade hulgas on juba see seltskond küsimusi tekitanud.

Nimelt on suurim kummastus inimestel selle üle, kus on Henrik Ojamaa, kes liitus suvel Hollandi kõrgliigas palliva Go Ahead Eaglesiga, on seni liiga alates põhimees olnud ja ka värava löönud. Lisaks ei teeninud kutset Tšehhi kõrgliigas põhimeheks tõusnud vasakpoolkaitsja Siim Luts ning tänavu Soome ja Ungari kõrgliigades soliidset mängu näidanud Tarmo Kink. Nooremast generatsioonist on puudu ka rahva lemmikud Frank Liivak ja Mattias Käit, ent valikmänguks neile kutse saatmine oli juba eelnevalt kaheldav.

Kolm vastust Liechtenstein-Eestilt

Sergei Zenjov. Foto: Gertrud Alatare

Sergei Zenjov. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele vastas teisipäevane mäng Liechtensteiniga?

1) Mida teeb debütant Karol Mets?

Liechtensteini esitus jäi oodatust mannetumaks ning nii ei pidanud Eesti koondise keskkaitsjad palju tööd tegema, kuid neil hetkedel, kui Mets mängu sekkuma pidi, tuli ta oma ülesannetega toime ning põhjust nurisemiseks pole.

Tema mängu tipphetk saabus ehk teise poolaja keskel, kui ta lühikese vahe sees ühelt vastaseselt palli tagasi võitis ning seejärel pealelöögi blokeeris.

Kolm küsimust Eesti-Türgile

Sergei Zenjov. Foto: Gertrud Alatare

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Türgiga?

1) Kas otse Soome esiliigast on võimalik rahvusvahelisel tasemel hästi mängida?

Eesti peatreenerile Tarmo Rüütlile valmistab enne mängu Türgiga suuri probleemi situatsioon paremkaitsjatega, sest raskest mängust jääb kõrvale muidu peaaegu alati kohal olev Enar Jääger.

Tema rolli täidab eeldatavasti Gert Kams, kes on viimase aasta veetnud Soome esiliigas. Tema enda sõnul on selle tase sarnane Eesti meistriliiga. Kuna Eesti liiga mehed on end sel aastal mitmel puhul heast küljest näidanud, siis peame lootma, et sama suudab Kams.

3 vastust Eesti-Trinidad ja Tobagolt

Foto: Hendrik Osula

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb peale mängu omakorda kolm järeldust. Kuidas vastas reedene 1:0 võit varem püstitatud küsimustele?

1) Kas Sergei Zenjovi kiirus on tagasi?

“Jah, jah, jaa!” ütleksid fännid. Zenjov alustas eile algkoosseisus ning tegi suurepärase mängu. Väravani mees küll ei jõudnud, aga kiirust ja särtsu jagus küll.

Tasuks Eesti ainsale tabamusele väravasööt ning mitu tekitatud teravust. Eluvormis ründaja veel ei olnud, aga kiirust jagus küll ning valikmängudes kujuneb väravaküti roll tõenäoliselt üsna tähtsaks.

3 küsimust Eesti-Trinidad ja Tobagole

Kas Sergei Zenjov suudab Eesti ründemängu murrangu tuua?

Soccernet.ee blogi toob iga koondisemängu eel välja kolm küsimärki ja teeb iga mängu järel omakorda kolm järeldust. Millistele küsimustele peaks vastama tänane mäng Trinidad ja Tobagoga?

1) Kas Sergei Zenjovi kiirus on tagasi?

Eesti koondis on juba üsna pikka aega väga väheresultatiivset mängu näidanud ning üheks selle põhjuseks on kindlasti Sergei Zenjovi puudumine olnud. Põlvevigastus pole lasknud seni Ukraina kõrgliigas leiba teeninud ründajal umbkaudu viimasel pooleteist aastal koondist normaalselt esindada.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv