header photo

Postitused märksõnaga ‘tammeka’

Jalgpallijumala vingerpussid kõditavad vutisõprade hingekeeli

Sepa jalgpallikeskuse initsiaator Kaarel Kiidron lõi Premium liiga avavoorus valitsevale meistrile Infonetile oma enda rajatud staadioni esimese kõrgliigavärava ja aitas klubi üliolulise võiduni. Vutimuinasjutt missugune! Foto: Imre Pühvel

Sepa jalgpallikeskuse initsiaator Kaarel Kiidron lõi Premium liiga avavoorus valitsevale meistrile Infonetile oma enda rajatud staadioni esimese kõrgliigavärava ja aitas klubi üliolulise võiduni. Vutimuinasjutt missugune! Foto: Imre Pühvel

Tuleb tõdeda, et jalgpallijumal on viimasel ajal vutisõbra vastu helge olnud. Nii kodus kui välismaal on näha saanud stsenaariumeid, mille kirjutamises võiks kahtlustada ulmekirjanikke. Kui kaua asjad nii jätkuvad?

Mingi aeg tagasi tekkis võitmatu tunne. Kui ma enne mõnd vutimatši mõtlesin, et kumb meeskond võidab, siis üldiselt läks ennustus ka täppi. Jalgpall käis loogilist rada pidi, kus paberil suurem ja tugevam võttis oma. Viimasel ajal mänge vaatama hakates ja oma peas eeldusi luues eksin aga tohutult.

Alustame eilsest. Verinoorel Monacol oli vaja üle mängida rahakas Manchester City ja edukas, seni alati oma klubiga Meistrite liiga veerandfinaali jõudnud Pep Guardiola. Monaco tegi unelmate alguse, mängis seejärel end piltlikult öeldes rahast tühjaks ja viimase lükkena pani kogu oma varanduse lauale ning võitis jackpot’i. Ma ei salga: 3:1 värava ajal lendasid ka minu kaks rusikat võidukalt taeva poole. Sest see oli lihtsalt vägev!

5 mõtet Premium liigast: ajaloo vägevaim finišisirge ja ajalooliselt halb Tarvas

Jää või suu lahti vaatama. 23. august, Flora - Infonet. Foto: Brit Maria Tael

Jää või suu lahti vaatama. 23. august, Flora – Infonet. Foto: Brit Maria Tael

Võib vist julgelt öelda, et nii põnevat ja mitmetahulist lõpplahendust (ja hooaega) pole Eesti kõrgliiga varem näinudki. Sõltumatult sellest, kas korratakse 1993/94 hooaega ja teist korda otsustab meistri lisamäng, on 2016 pakkunud emotsioone igale maitsele.

Esmalt meistrist. Hooaja eel avaldasid suuri lootusi teisedki, kuid medalid on selgelt jäänud Tallinna suure neliku jagada. Kevadel andsid tooni Andrei Sidorenkovi standardolukorrad ja Nõmme Kalju, jaanipäevale läks liidrina Levadia. Südasuvel vahetasid aga nii Levadia kui hooaega alla ootuste alustanud Flora peatreenerit ja kogu krempli tulemusena on kaks vooru enne hooaja lõppu liider Infonet, kes tagumiste vastu kõige vähem vääratanud. Oma üldse esimest medalit jahtiva Lasnamäe klubi jaoks on kuld aga veel oi-kui-kaugel, sest juba mäng Paidega (k) on potentsiaalne banaanikoor ja viimasel päeval Kalju (v) … Kingitusi Infonetile vaevalt tehakse.

Kolm mõtet Poomi raamatust, spordikorraldaja pilgu läbi

Foto: Jana Pipar

Foto: Jana Pipar

Nagu tuhanded teisedki, kes on elus vähemalt korra jalgpalli näinud, sain ka mina pühadeks Mart Poomi “Minu loo.” Ma arvan, et see on üks väga hea ja kasulik lugu.

Poomi dokumentaaljutustus on esiteks muidugi väga hea käsiraamat noorele Eesti sportlasele. Laiemalt on selles aga ivasid mis tahes ametit pidavale selle kandi kahejalgsele hulkraksele. Näiteks spordikorraldajale. Inimesele, kes tahab läbi asjade korraldamise ja info liigutamise midagi olulist edasi viia.

Mitte, et “Minu lugu” oleks enneolematult uudne või et Poomi kogemused oleksid maailmas ainulaadsed. Ei, töökaid ja Poomi-laadse isiksusega inimesi on teisigi. Aga oluline on, et Poom on eestlane! Tee, mis sa teed, aga ma usun Poomi pühendumusse lõpuks ikkagi kriipsu võrra rohkem kui paljudesse headesse ingliskeelsetesse motivatsiooni-, juhtimis- ja elamisgurudesse, sest jagatud keele ja kultuuri kaudu on meis kõigis natukene Mart Poomi. Ja vastupidi.

Kas teil on ikka igav?

Möll käib kogu aeg ja igal pool! Foto: Rein Murakas

Kuulen tihti, et Eesti jalgpall on jama. Siin ei toimu midagi. Meistriliiga tase on nõrk. Puuduvad intriigid. Kirjutan just teile, kes te olete seda mulle öelnud!

Kuulen tihti, et välismaa jalgpall on vägev. Seal toimub palju. Tase on kõikjal parem kui siin. See pakatab intriigidest. Kirjutan just teile, kes te olete seda mulle öelnud!

Jah. Te olete samad inimesed!

Vaatame tagasi, mis on viimase aasta jooksul toimunud. Meistriliiga hooaeg oli jällegi erakordselt põnev, oli suuri üllatajaid, oli veel suuremaid langejaid. Oli võimas noorpallurite esiletõus, oli Tallinna Kalevi finantskrahh ja kihlveoskandaal.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv