header photo

Arhiiv teemale ‘EM 2016’

6 mõtet Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalide eel

Gareth Bale on uhke. Põhjusega. Foto: walesonline.co.uk

Gareth Bale on uhke. Põhjusega. Foto: walesonline.co.uk

Ja alles jäi kaheksa. Nüüd, kui Euroopa meistrivõistluste lõpuni jääb seitse mängu, räägivad kõik Islandist ja seda ilmselt põhjendatult – riik, kus on rohkem vulkaane kui professionaalseid jalgpallureid, väärib eliitseltskonda jõudmise eest tunnustust. Aga mida on ikka öelda meeskonna kohta, kui kõik on juba öeldud?

Island pole ainus meeskond, kes on ootusi ületanud. Poolast alustasin eelmisel korral ja olen täiesti veendunud, et neis on materjali kasvõi lõpuni minemiseks, kuid Gareth Bale’i ja Walesi jõudmine veerandfinaali on vägev saavutus, seda eriti inglaste krahhi kõrval. Vähesed jalgpallurid maailmas suudavad seda, mida Bale, kuid ta on riigi ja kaaslased enda seljale võtnud ja siiani kandnud. Ees ootab Belgia, senistest kindlasti raskem vastane, kuid mitte alistamatu. Bale ja Wales võivad meid veel üllatada. Ja ärge kandke maha Poolat. Ärge kandke.

Neli põhjust, miks EM hüljata ning vaadata hoopis Copa Americat

Rafael Marquez on endiselt Mehhiko üheks veduriks. Foto: La Tribuna

Prantsusmaal toimuv EM-finaalturniir võib olla küll kõigi eestlaste jaoks suve peamine jalgpallisündmus, kuid tõelise vutielamuse saamiseks tuleks oma pilgud pöörata hoopis Ameerika maailmajao poole – paralleelselt toimub USA-s suurepärane Copa America Centenario turniir, mis pakub hoopis enam vaatemängu, draamat ja… jalgpalli oma kõige paremas tähenduses.

6 mõtet Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri esimeselt poolelt

Milik on pildil, Lewandowski varjus. Seni. Foto: sportowefakty.pl

Milik on pildil, Lewandowski varjus. Seni. Foto: sportowefakty.pl

On mõneti sümboolne, et Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniir jõudis poole peale turniiri esimese 0:0 viigiga. Kuigi ründava jalgpalli võidukäigust on vara rääkida, vastutab selle 0:0 viigi eest rohkem Poola noor ründaja Arkadiusz Milik kui meeskondade kaitsev lähteasend.

C-alagrupist, Poolast ja mustadest hobustest alustamegi. Kui 1:0 võit Põhja-Iirimaa üle oli ilmselt senise turniiri ühepoolseim mäng, siis väravateta viik Saksamaaga näitas, et poolakatega tuleb arvestada. See, et Robert Lewandowski on püsinud küllaltki vaiksena, räägib rohkem Poola kui nende säravaima tähe kohta. Ühe mehe seljal kaugele ei purjeta – pane tähele, Wales -, küll aga võivad veidi ebastandardsemad koondised sel korral edukad olla. Horvaatia maagilise keskväljaga, Itaalia raudse kaitsega.

Ajakirjanduslik eksperiment ehk mis toimub vutiriigis suure mängu ajal

Cristiano Ronaldo kaitses oma riigi au, kui mina retkele asusin. Foto: Regina Rähn

Cristiano Ronaldo kaitses oma riigi au, kui mina retkele asusin. Foto: Regina Rähn

Elan praegu lühiajaliselt Portugali suuruselt teises linnas Portos. Peamiselt puhkan ja samas üritan ülinigelat wifit ja geoblokeeringut trotsides eestikeelse kommentaariga EM-i vaadata. Mõne erandiga on see õnnestunud. Turniiri avamängu ajal olin lennukis teel siia Lissabonist, kus ajaloolist 0:7 kaemas käisin. Paari matši olen lihtsalt puhtast huvist kohalikust televisioonist jälginud.

Siinse oodatuima lahingu ehk Portugali ja Islandi kohtumise ajal otsustan aga ajakirjandusliku eksperimendi kasuks. Ma lähen linna vahele, et vaadata, mis toimub. Tegelikult lähen lausa jalgpalli mängima. Küll selle Ronaldo ja vulkaanimaa vahelise asja saab pärast järgi vaadata. Ehk on võimalik ka teisiti emotsioon kätte saada.

Kui saan teada, et vutitrenn toimub teisipäeva õhtul kohaliku aja järgi kell üheksa (Eestist ollakse kaks tundi taga), vajun mõttesse. Kas portugallased tõesti taovad palli ajal, mil nende rahvuskoondis enda jaoks EM-i avab? Äkki siis tõesti.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv