header photo

Arhiiv teemale ‘Soccernet.ee’

Kuidas me Lätile ära tegime, vol. 2

Raul väravat tähistamas. Foto: Dannar Leitmaa

Väljas ladistab vihma. Rõvedat ja jahedat vihma. Kell on kuus hommikul ja ma pean minema Lätti Eestit esindama. Või õigemini Delfit esindama, aga kuna see mäng on üks väike kild Eesti-Läti maavõistlusest, siis ma saan end lugeda ikka Eesti esindajaks.

Eelmine õhtu käisin naabruses asuva Kalevi staadioni kunstmurul end soojaks mängimas. Selgub, et mängisin end liiga soojaks. Kukkumistest katkised põlved ja piimhappest kanged lihased ei jäta kahtepidi mõtlemist – mees, pead end liigutama hakkama.

Õnneks viib toimetuse juurde buss number kolm ja nii pääsen ilma suurema vihmakahjuta. SEBE buss ootab. Kolleegid ja paar lisamängijat on juba kohal, mina olen viimane. Mingil põhjusel ei ole keegi viimast pingirida hõivanud ja nii võtan uniste inimeste eest kõige parema magamiskoha. Putsad, käterätt, varusärk ja sokid rändavad ühes suures kotis minu pea alla. Ja magama. Meiecundimees üks Dannar Leitmaa läheb Lätti.

Soccernet 10! Tegijal juhtub

Siksten Kasimiri juhtum jääb pikaks ajaks meelde. Foto: Märt Vassiljev

Jätkame Soccernet.ee portaali kümnendale sünnipäevale pühendatud blogipostide seeriat. Palusin toimetajatel valida välja kõige naljakamad/kummalisemad/meeldejäävamad Soccerneti tööga seotud seigad.

On inimesi, kes satuvad loomupäraselt alatasa igasugu jamadesse. Ja vastupidiselt on ka inimesi, kellega ei juhtu peaaegu kunagi midagi ebatavalist. Enamjaolt täielike amatööridena alustanud soccernetlaste seas on pigem esindatud see esimene grupp. Mis jääb puudu kogemustest, tuleb tasa teha entusiasmiga.

Soccernet 10! Jumal tänatud, et mitte täiskasvanud

Soccernet 2001

Täna täpselt kell 12:40 sai Soccernet.ee portaal kümme aastat vanaks. Vist juba enne 2001. aasta 1. juunit oli olemas näiteks FC Soccernet, mis kasvas omakorda välja Soccerneti foorumist. Ometi loeme me tänast, lastekaitsepäeva, enda sünnipäevaks. Seega on Soccernet täpselt 1 päev vanem kui Eesti rahvusstaadion, mis avati “alles” 2. juunil 2001 mänguga Hollandi vastu.

Mina jõudsin otsaga Soccernetti 2004. aasta sügisel ja peatoimetaja rolli täidan praeguseks ligikaudu viis aastat. On olnud uskumatult sündmusterohke aeg, aga kui peaksin nimetama esimesed asjad, mis tagasi vaadates meenuvad, siis on nendeks suured plaanid, suur töö ja vaevaline, kuid kokkuvõttes samuti suur areng. Ja selle taustal loomulikult kõikvõimalikud kollektiivi sisesed juhtumised ja üheskoos tehtud lollused, mis ei unune kunagi.

Ja nii me teda ehitama hakkasime

Täpselt 9 aastat tagasi.

Aasta oli 2001 ja kell oli kuskil lõunas ning ma pabistasin, sest raha meil väga polnud, kuid plaanid olid suured ja nende täitmiseks oli vaja krõbisevat, sest isegi kümne aasta eest ei olnud mõttekas tasuta lõunatest unistada.

Seisin Lilleküla staadionist paarisaja meetri kaugusel. Mõne aasta eest oli see staadion uskumatu unistus, kuid Hollandi mänguks ta valmis sai, kuigi tööd tuleb ehitise kallal veel kõvasti teha.

Võib-olla peavadki need kaks ehitist (Soccernet.ee ja Lilleküla staadion) koos kerkima ja mitte iialgi päris valmis saama, sest alati tuleb uusi ideid, kuidas keskkonda külastajatele veelgi põnevamaks ja toredamaks muuta.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv