header photo

Arhiiv teemale ‘Üldine jalgpall’

Jalgpallijumala vingerpussid kõditavad vutisõprade hingekeeli

Sepa jalgpallikeskuse initsiaator Kaarel Kiidron lõi Premium liiga avavoorus valitsevale meistrile Infonetile oma enda rajatud staadioni esimese kõrgliigavärava ja aitas klubi üliolulise võiduni. Vutimuinasjutt missugune! Foto: Imre Pühvel

Sepa jalgpallikeskuse initsiaator Kaarel Kiidron lõi Premium liiga avavoorus valitsevale meistrile Infonetile oma enda rajatud staadioni esimese kõrgliigavärava ja aitas klubi üliolulise võiduni. Vutimuinasjutt missugune! Foto: Imre Pühvel

Tuleb tõdeda, et jalgpallijumal on viimasel ajal vutisõbra vastu helge olnud. Nii kodus kui välismaal on näha saanud stsenaariumeid, mille kirjutamises võiks kahtlustada ulmekirjanikke. Kui kaua asjad nii jätkuvad?

Mingi aeg tagasi tekkis võitmatu tunne. Kui ma enne mõnd vutimatši mõtlesin, et kumb meeskond võidab, siis üldiselt läks ennustus ka täppi. Jalgpall käis loogilist rada pidi, kus paberil suurem ja tugevam võttis oma. Viimasel ajal mänge vaatama hakates ja oma peas eeldusi luues eksin aga tohutult.

Alustame eilsest. Verinoorel Monacol oli vaja üle mängida rahakas Manchester City ja edukas, seni alati oma klubiga Meistrite liiga veerandfinaali jõudnud Pep Guardiola. Monaco tegi unelmate alguse, mängis seejärel end piltlikult öeldes rahast tühjaks ja viimase lükkena pani kogu oma varanduse lauale ning võitis jackpot’i. Ma ei salga: 3:1 värava ajal lendasid ka minu kaks rusikat võidukalt taeva poole. Sest see oli lihtsalt vägev!

Täna öösel me ei maga

Foto: YouTube

Kolm. Kaks. Üks. Vise. Sireen. Sees.

Igal spordifännil on olnud spordis iidoleid, eeskujusid, sangareid. Eriti väikese lapsena – kes siis ei mäletaks neid mänge, võistlusi ja sportlasi, kellele kõige esimesena kaasa sai elatud?

Lõpetage mängude rikkumine!

Möödunud nädalavahetusel näitas Kristo Tohver viimase lootuse vea eest punast kaarti Vladimir Avilovile. Ja täiesti õigustatult. Foto: Catherine Kõrtsmik

Jalgpall oma 17 reegliga on iseenesest lihtne mäng, kuid ikka ja jälle tekib – kas siis tehnoloogia, mängijate või taktika arengu tõttu – vajadus mõnda vutiseadust mõnest otsast kõpitseda või mõni klausel kuskile juurde lisada.

IFAB (International Football Association Board) ehk maakeeli Rahvusvaheline Jalgpalliliitude Nõukogu, kes on kogu maailmas kehtivate reeglite ja nende muudatuste eest vastutav, on üldiselt varmas ka reeglitele vajalikke ja mitte nii vajalikke feisslifte tegema – näiteks viimasel koosolekul vaid mõned päevad tagasi otsustati lubada nii meeste kui naiste varustuses peakatted, kuid keelata igasusugused särgialused sõnumid. Ma isegi ei hakka ennast vaevama selle viimase reegli tobedusel peatumisega, las ta jääda.

Surm võõrsil löödud väravate reeglile!

Võõrsil löödud väravate reegli ohvriks langes viimati Henrik Ojamaa, kes ei pääsenud seetõttu Meistrite liiga alagrupiturniirile.

Teadupoolest kehtib pea igal suuremal ja tähtsamal turniiril, kus kasutatakse väljalangemismängudel kodus-võõrsil süsteemi (edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes), võõrsil löödud väravate reeglit. Kes veel ei tea, siis tähendab see sisuliselt seda, et kui kahe mängu kokkuvõttes löövad mõlemad meeskonnad ühepalju väravaid, läheb edasi see, kes suutis võõrsil peetud mängus rohkem skoori teha.

Ütlen alustuseks kohe keerutamata välja – see on tobe! Totter! Jabur! Absurdne! Mõttetu! Tappa, mitte ellu jätta!

Jalgpall nokauteerib ise – vastulause Priit Pulleritsule

Foto: Hendrik Osula

Mida süüdistada selles, et jalgrattaspordi andekad britid Mark Cavendish ja Bradley Wiggins ei ole kodumaal olümpiamängude eel kohalike ainsad lemmikud. Muidugi jalgpalli!

Priit Pullerits kirjutab oma arvamusloos “Nokaut jalgpallile” (TPM, 27.07.), kuidas “rattaspordil on erinevalt jalgpallist vähemasti arukas mõte”, “jalgratturid on palju mehisemad kui jalgpallurid” ning et “eks näita iga ala taset seegi, millist rahvast see ligi tõmbab ja milliseid emotsioone kütab.”

Loomulikult on igaühel oma eelistused, kuid üritamine lahmimisega noori huvilisi maailma (sealhulgas ka Eesti!) populaarseima spordiala juurest minema lüüa on tuntud harrastussportlase poolt pehmelt öeldes väga ootamatu.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv