header photo

Arhiiv teemale ‘Itaalia’

Prantsuse väejuhiga Roma vallutab Itaaliat

Rudi Garcia. Foto: forzaitalianfootball.com

Roma fännide jaoks on viimased hooajad olnud kõike muud kui ilusad, aga selle hooaja algus on nad taas unistama pannud: meeskond on seni mänginud ühte parimat jalgpalli Euroopas ning kui vaadata puhast tabeliseisu, siis võiks öelda, et nad on isegi parimad olnud.

Muidugi on sellise väite tegemine väikestviisi liialdus, kuid sellegipoolest on nende hooaja algus väärt imetlust: kaheksa mängu järjest võib ju üks hea võistkond õnnega pooleks võita, kuid kui teha seda nii stiilselt nagu Roma, omades ühteaegu liiga parimat ründeliini ning kaitseliini, mis on endale lüüa lubanud vaid 1 (!!!) värava, siis see on märk suurepärasest võistkonnast. Ja mängitud pole just kehvast klassist meeskondadega: juba on selja taga Rooma derbi Lazioga ja lahingud Interiga ja Napoliga, kust Roma hunt tuli välja kriimudeta.

Roma taassünni taga on palju faktoreid, mille seast võib välja tuua näiteks alati imelise Francesco Totti, Itaalia liigas oma enesekindluse leidnud Gervinho, hollandlasest keskväljasõduri Kevin Strootmani, väikese Bosnia pallivõlur Miralem Pjanici ning terasest tehtud Mehdi Benatia kaitseliini keskel.

Aga kõige suuremat aplausi väärib mees, kes on selle kompotti kokku keetnud: prantslasest peatreener Rudi Garcia.

Konkurentideta Milan jahib suve parimat diili

Keisuke Honda. Foto: Marcelo Pereira (Terra.com.br)

Keisuke Honda. Foto: Marcelo Pereira (Terra.com.br)

Jaapanlane Keisuke Honda on viimastel aastatel olnud üks Venemaa liiga parimaid mängijaid ning näidanud suurepäraseid esitusi ka rahvusvahelisel tasemel: viimati Konföderatsioonide karikal oma kodumaa eest mängides.

Ometi, kui praegu levivad jutud, mis seostavad teda Itaalia gigandi Milaniga, räägitakse sellest, et Milan loodab mängijat, kelle leping jaanuaris lõppeb, endale saada pakkumisega, mis on suurem kui 3 miljonit eurot. Tõsi, 3 miljonit eurot ei pannud CSKA-d isegi silmi pilgutama, aga venelased on vihjanud sellele, et too summa, mille eest nad on nõus Hondast enneaegselt lahti ütlema, peaks olema igati mõistlik.

Nüüd on Milan oma ründeässa Robinho vigastuse taustal pakkumist suurendanud ning Honda ise on tegemas kõik, et Venemaa pealinnast Milanosse kolida, olles nõus isegi palka alandama, ent kõige selle taustal tekib küsimus: mida teevad teised klubid? Tõsisemalt on räägitud ainult Evertoni huvist, mis on aga praeguseks vaibunud.

Kangelased, kes tõid Juventusele Scudetto

zimbio.com

Kuigi praegu on aktuaalseks teemaks Euroopa Meistrivõistlused Poolas ja Ukrainas, siis ei tahaks ära unustada ka klubijalgpalli. Praegust kuupäeva kalendris vaadates on näha, et teemaks on uueks hooajaks valmistumine ning uute mängumeeste soetamine.

Kuna Torino Juventuse meeskond oli tänavu edukas, siis tõenäoliselt suurem osa tiimist jääb alles. Tarvis oleks vaid üht varukeskkaitsjat, paremäärt, keskpoolikut ning ründajat. Räägitakse, et keskväljamehed Pogba, Isla ja Asamoah veedavad tuleva hooaja Juventuses.

Tuleviku üle on aga veel vara spekuleerida ning küll jõuab enne 1. septembrit ka unistada igast maailma eliitründajast, keda võiks Juventusega seostada. Siinkohal otsustasin vaadata Juventuse läinud hooaja kangelasi ning vaadata, kes neist võiks ka tuleval hooajal sebrade särki kanda.

Tuulde visatud raha: 10 meest, kelle eest maksti liiga palju

Stewart Downingu kehva hooaega on internetiavarusteski parodeeritud. Pilt: hereisthecity.com

Euroopa klubijalgpalli tervas tipus on hooaeg kohe läbi saamas ning algamas on see periood, mil lahinguid ei peeta mitte mänguväljakul vaid klubide kontorites ja telefonitorude otsas ning eesmärgiks on saada endale järgmiseks hooajaks võimalikult hea meeskond.

Alati ei suuda mängijaid valivad direktorid ja treenerid oma tööga kõige paremini toime tulla ning mai keskpaik on see aeg, mil saab nende möödunud hooaja jooksul tehtud oste ja müüke hinnata.

Mina vaatasin täna viie Euroopa suurima liiga klubide üleminekuid ning tegin seda eesmärgiga leida mehi, keda võiks ühel või teisel viisil lugeda ebaõnnestunud ostuks. Liigade valik on muidugi vaieldav, sest lisaks neljale klassikalisele suurele liigale vaatasin Prantsusmaa klubisid, kuigi hetkel võiks paremuselt viiendaks liigaks pidada ka Portugali oma.

Lõpuks valisin umbes 30-pealisest nimekirjast kümme ja kasutasin selleks erinevaid kriteeriumeid, millest üks oli loomulikult see, kui võrreldav oli mängija antud panus tema eest välja käidud hinnaga.  Seetõttu sattusid nimekirja ka mõned mängijad, keda võib lugeda suurteks talentideks või küllaltki headeks mängijateks.

Kas Euroopa liigad võidetakse hiigelpunktidega?

Manchester United pole sel hooajal ka tugevatele vastastele võimalust jätnud. Foto: livesoccertv.com

Euroopas on hooaeg alanud vägagi omalaadselt, sest erinevalt tavalistest libastumistest tippude poolt on pigem näidatud väga head minekut, mis pole nii varajases hooaja faasis tavaline. Kas vahe tippude ja ülejäänute vahel on taaskord kasvanud?

Kui rääkida suurest vahest tippklubide ja teiste vahel, siis tuleb loomulikult alustada Hispaania liigast, mis on saanud üsnagi palju kriitikat põhjusel, et vahe kahe esimese ja ülejäänud liiga vahel on nii gigantne, et Barcelona ja Real Madridi konkurentsis võib põnevusega oodata vaid nende omavahelisi mänge.

Hispaanias algas tippude ja ülejäänud liiga vaheline tõeline kärisemine kahe hooaja eest, kui mõlemad klubid üle 90 punkti korjasid. Eelmisel hooajal saadi hakkama sama trikiga, mis näitas, et tegu ei olnud juhusega.

„Berliini müür“ vajus aastate raskuse all kokku

Foto: sinnacle.com

Laupäeval teatas endine Itaalia koondise kapten Fabio Cannavaro oma karjääri lõpetamisest. 37-aastane keskkaitsja jääb meelde kui oma põlvkonna üks paremaid mängijaid, kuid samas leiab tema tiitliterohkest karjäärist ka rohkelt musti plekke.

Cannavaro on pärit Napolist, mis just Fabio teismeliseaastatel Itaalia jalgpalli suurkantsiks oli. Stadio San Paolo pallipoisina nägi Cannavaro, kuidas Diego Maradona ning tema hilisem meeskonnakaaslane Juventuses, Ciro Ferrara Napoli 1987. ja 1990. aastal riigi meistriks tüürisid. Seetõttu oli ka tema loogiliseks valikuks Napoli, kes talendika nooruki hea meelega enda ridadesse võttis.

Prandelli Itaalia hakkab kuju võtma

Itaalia peaks olema tugevam kui sügisel Tallinnas. Foto: Hendrik Osula

Viimasest Eesti ja Itaalia omavahelisest kohtumisest on möödas vähem kui aasta, kuid Itaalia koondis on antud ajaga üsna palju muutnud ja uut läbi proovinud ning kõige tulemusena ka paremaks muutunud. See tähendab, et Eestil saab neile vastupanu osutumine ilmselt raskem olema kui sügisel.

Esialgu tundub, et Cesare Prandelli (kes on minu arvates parim treener, keda Saapamaal pakkuda) on taas näidanud, et suudab piiratud võimalustega meeskonnas selle valemi leida, kuidas oma mängijatest 100% välja pigistada. Nagu ka tema Parma või Fiorentina tiimid, mängib Itaalia koondis ründavat ja kaasaegset jalgpalli. See on pärast kahte väga ebaõnnestunud suurturniiri, kus Itaalia näitas seitsme mängu peale umbes 90 minuti jagu korralikku jalgpalli, taas koondisefännide seas optimismi esile toonud.

Torino Juventus – Vana Daami renoveerimine

Vana Daam põrus hooaja teisel poolel põhjalikult. Foto: zimbio.com

Pika ajalooga Juventus on peaaegu alati kuulunud jalgpallimaailma suurte hulka, võites nii tiitleid rahvusvahelisel tasandil kui ka olles koduliiga aegade edukaim klubi. Sellega on saavutatud ka äärmiselt suur toetajaskond üle maailma.

Kuid aastal 2006 tabas neid äärmiselt suur kriis, oli Calciopoli skandaal, mis pühkis nad minema rahvusvaheliselt jalgpallimaastikult ja viis nad kodusel tandril liiga madalamale. Kuigi klubi suutis tänu osade tähtmängijate säilitamisele kohe aastaga tõusta taas Serie A-sse ja isegi järgneval aastal võidelda ennast Meistrite Liiga kohale, siis hiljem on klubi langenud suurte tagasilöökide ohvriks. Juba teist aastat järjest ei suudeta kvalifitseeruda Meistrite Liiga kohale, see aasta jäädakse ilma ka Euroopa Liiga kohast (tänu Palermo jõudmisele karikasarja finaali).

Milan peab noori mängijaid ostma hakkama

Ronaldinho tulevik Milanis: lõputa õudus või õudsa lõpuga?. Foto: bushmanfitness.com

Ronaldinho tulevik Milanis: lõputa õudus või õudsa lõpuga?. Foto: bushmanfitness.com

Serie A võistkond AC Milan, kes on viimased 5-6 aastat mänginud üldiselt sama koosseisuga, võib uue peatreeneri all meeskonda tuua palju uusi nägusid, kes kannaksid Milani särki paljude aastate jooksul.

Milanile on meedias ja ka mujal ette heidetud, et nende koosseis on juba väga vana ning et meeskond vajaks mingigi võimaliku eduka tuleviku olemasoluks uusi, noori mängumehi. Paar päeva tagasi osteti küll kreeklane Sokratis Papastathopoulos, kuid sellest võib vähe olla. Milanis on suurem osa mängijaid üle 30 aasta vanad, mis oleks küll piisav jäähokimeeskonna jaoks, ent kuna tegu on ühe Euroopa tugevama jalgpallimeeskonnaga, peab Itaalia meeskond korraliku noorenduskuuri läbi tegema.

Prints Militost sai kuningas

Foto: futbolargentino.com

Diego Milito on viimase aastaga tõusnud jalgpalli üheks jahitumaks ründajaks ning pole mingi üllatus, et Jose Mourinho võtaks mehe hea meelega kaasa Real Madridi.

Samas on vale öelda, et mängija, keda kutsutakse “Il Principeks” ehk printsiks, on hiline õitseja. Ta on juba viis-kuus aastat Euroopa kaitsjaid terroriseerinud, aga tippklubid on need, kes on korduvalt tema märkamata jätnud – nende kaotus on olnud klubide nagu Zaragoza ja Genoa võit. Iga hooaeg, mis ta Euroopas on mänginud, on ta löönud vähemalt 15 liigaväravat. Välja tuleb jätta tema esimene hooaeg Genoas, kui ta alles poole hooaja pealt Serie B’s mänginud klubisse siirdus ja 12 väravaga lõpetas.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv