header photo

Arhiiv teemale ‘MM 2010’

„Berliini müür“ vajus aastate raskuse all kokku

Foto: sinnacle.com

Laupäeval teatas endine Itaalia koondise kapten Fabio Cannavaro oma karjääri lõpetamisest. 37-aastane keskkaitsja jääb meelde kui oma põlvkonna üks paremaid mängijaid, kuid samas leiab tema tiitliterohkest karjäärist ka rohkelt musti plekke.

Cannavaro on pärit Napolist, mis just Fabio teismeliseaastatel Itaalia jalgpalli suurkantsiks oli. Stadio San Paolo pallipoisina nägi Cannavaro, kuidas Diego Maradona ning tema hilisem meeskonnakaaslane Juventuses, Ciro Ferrara Napoli 1987. ja 1990. aastal riigi meistriks tüürisid. Seetõttu oli ka tema loogiliseks valikuks Napoli, kes talendika nooruki hea meelega enda ridadesse võttis.

Seitse põhjust, miks see oli halb MM

Ma ei ole väga palju MM-e näinud, kuid vaadates möödunud finaalturniirile tagasi, siis oli see vähemalt minu jaoks võrdluses eelmistega, mida olen näinud, kõige halvem suurturniir. Kuigi meedias kiputi ikka karjuma, milline fantastiline turniir see on, siis tagantjärgi vaadates võiks öelda, et jalgpallikaugete inimeste südameid see turniir vutti armastama ei tõmmanud.

Nelja aastat ootust see igatahes väärt ei olnud. Vähemalt üsnagi neutraalse jalgpallisõbra jaoks. Aga egas midagi, tuleb kell jälle jooksma panna, et oodata järgmist MM-i, ning ma usun, et Brasiilias tuleb palju parem turniir. Ega palju halvemaks vist minna ei saa.

Seniks toon välja seitse põhjust, miks mulle see turniir väga ei meeldinud. Nõustuge või mitte.

Top 30 – ETV kommentaatorite tsitaadid MM-il

ETV kommentaatorid on muhedad inimesed. Foto: Märt Vassiljev

Mida ma loodan ühest jalgpallimängust? Kas palju väravaid? Vale. Väravad peavad olema haruldased, et saaks hulluks minna, kui värav lüüakse.

Kindlasti loodan palju põnevust ja emotsioone ning kui ma vaatan mängu telerist, on väga olulised ka kommentaatorid ja nende toredad ütlemised.

MM-il mul päris täisprogrammi vaadata ei õnnestunud ja kõiki kommentaatorite ütlemisi ei pannud tähele, seega oli kindlasti veel palju muhedaid tsitaate peale nende, mis ma ära toon.

Siiski tegin märkmeid nii palju kui sain ning jagan nüüd neid teiega, kallid sõbrad.

30

Sloveenia – Alžeeria mängus sekkus alžeerlane Abdelkader Ghezzal vahetusest sisse ja sai õigepea kollase kaardi. Lembitu Kuuse: „Juba esimese minutiga kollane kaart. Väärikas vahetus.”

Kes keda? Lõpuspurt

Kas väravaluugid avanevad otsustaval hetkel? Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Nii kaua oodatud ning nii palju üllatusi ja draamat pakkunud vuti- ja sellega koos ka ennustusmaraton on jõudnud lõpusirgele. Pühapäeval saab jalgpallimaailma valitsejakepp uue omaniku.

Staarkaheksajalg Paul ennustas tiitlit Hispaaniale ja pronksi Saksamaale, kuid kahjuks ei ole ta veel õppinud täpseid skoore välja pakkuma ning seetõttu ei saa Soccerneti ja Unibeti korraldatud ennustusmängus osalejad vaid tema peale loota.

Poolfinaalides ennustas Soccerneti ennustustiim õigesti, et finaali jõuavad Holland ja Hispaania, aga paraku ei toonud pakutud tulemused meile ühtegi täistabamust.

Hispaania on vaese mehe Barcelona

Hispaania koondise juhendaja Vicente del Bosque on mängijate soovi rünnakule tormata vaos hoidnud. Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Kui üks koondis võtab ühest klubist nii palju mängijaid nagu teeb seda Hispaania koondis, siis on paratamatu, et koos mängijatega on paratamatult tark kaasa võtta ka selle klubi mängustiil, kuid Hispaania koondise puhul on midagi maha jäänud.

Kui palju kordu olen ma lugenud viimastel nädalatel, kuidas üks või teine vastane kiidab hispaanlasi, kuidas nad on kõige paremad ja kõige raskemini alistatav vastane. See tundub olevat tõsi, kuid vähemalt minule tundub, et erinevalt väikesest Tšiilist ja Paraguay’st on paljud suuremad tiimid otsustanud Hispaaniale juba enne mängu valget lippu lehvitada. Oli näha viimases grupifaasi mängus (Tšiili) ning veerandfinaalis (Paraguay), kuidas vastane otsustas Hispaania nende enda mängus ette võtta ja kõrgelt suruda.

Kes keda? Uruguay rikub eurooplaste pidu

Kas viimane naer jääb ikka eurooplastele? Foto: lacelesteblog.com

Uskumatu, et kogu turniiri jooksul peksupoistena välja näinud Euroopa koondised veerandfinaalideks totaalse muutumise läbi tegid ning lõunaameeriklastele koha kätte näitasid. Tuhkatriinulugude jätkudes peaks nüüd olema Uruguay aeg viimane ninanips lüüa?

Veerandfinaalid pakkusid piisavalt palju üllatusi ja seega ka huvitavaid arenguid ennustusmängu edetabelis. Soccerneti tiimi parimatena teenisime 4st mängust 4 punkti mina ja Dannar ning ma ei saa ka mainimata jätta, et ühtlasi panin ma kinni Soccernet.ee suvepäevade ennustusvõistluse.

Suarez järjekordne inimene maailma jalgpallis

Foto: lemeilleurdupsg.com

Me oleme näinud igasugu jalgpallureid, kes väidavad, et nende jaoks on mingisugune klubi maailma kõige olulisem. Seejärel lähevad nad klubist minema, sest klubi müüb nad ära, ent aasta pärast tuleb uuesti sama ütlus. Aga oi, kuidas kallid fännid neid armastavad.

Naljakas, et ma nägin, kuidas härra Luis Suarezt kritiseeritakse. Meie jalgpall on täis valskust, petmist, daivimist, nõmetsemist – kõike. Mõned üritavad Suareze käepalli samasse kategooriasse liigitada, ent nad eksivad. Isegi nad ei eksi, vaid nad on uskumatult lollid.

Kes keda? Kaheksast saab neli

Kas lõunaameeriklaste võimutsemine jätkub? Foto: Timo Kikas

Lühikese hingetõmbepausi järel on MM jõudmas üha suuremate lahinguteni ning järgmised kaks päeva peavad andma vastuse, kas seekordne turniir kuulub täielikult Lõuna-Ameerikale või suudavad eurooplased jämedama otsa enda kätte haarata? Või jätab hoopis Aafrika must hobune kõik teised pika ninaga?

Kaheksandikfinaalide viimane päev kujunes võrdlemisi raskesti ennustatavaks, aga millised järele jäänud mängud oleksid lihtsad? Kasper teenis soccernetlastest parimana 2 mänguga 4 punkti ning tõestas, et heade ennustustega on võimalik ka lõpusirgel suurte sammudega edasi rühkida, tõustes tabelis hoobilt 64 koha võrra.

Kes keda? Ronaldo naer või pisarad?

Missioon "Cristiano Ronaldo pisarad". Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Täna tehakse selgeks juba MMi viimased veerandfinalistid. Ühtlasi tähendab see seda, et oma ennustamisvormi parandamiseks on jäänud aega ainult kümne kohtumise jagu.

Eile oli harukordne päev, kus nii kõik Soccerneti ennustajad kui üleüldse enamik ennustajaid said kirja täpselt 2 punkti. Hollandi ja Brasiilia võidud ei üllatanud kedagi, küll aga täpsed tulemused. Mina pakkusin eile Brasiilia võiduskoori küll õigesti, aga unustasin seda ka ennustuskeskkonnas teha ja kasvatasin oma hajameelsusest korstnasse kirjutatud punktide saldo juba 5 punktini.

Kes keda? Eks nähke seda ette

Ei me tea, mis taevas toob. Foto: Märt Vassiljev

Eilsed kaheksandikfinaalid ajasid ilmselt halliks nii mõnegi ennustaja juuksekarvad – no kuidas peaks olema võimalik ette näha selliseid jaburusi?

Ei olegi! Jalgpall on ja jääb ümmarguseks ning selle veeremise suunda saab ennustada vaid tõenäosuste järgi. Sobivate asjaolude kokkusattumisel võib kõike juhtuda ja seepärast on jalgpallil rohkem Koljati ja Taaveti lugusid kui teistel spordialadel. Tänased mängud võivad tuua lisa, aga no eks proovi seda ette näha!

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv