header photo

Arhiiv teemale ‘Kes keda?’

Kes keda? Lõpuspurt

Kas väravaluugid avanevad otsustaval hetkel? Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Nii kaua oodatud ning nii palju üllatusi ja draamat pakkunud vuti- ja sellega koos ka ennustusmaraton on jõudnud lõpusirgele. Pühapäeval saab jalgpallimaailma valitsejakepp uue omaniku.

Staarkaheksajalg Paul ennustas tiitlit Hispaaniale ja pronksi Saksamaale, kuid kahjuks ei ole ta veel õppinud täpseid skoore välja pakkuma ning seetõttu ei saa Soccerneti ja Unibeti korraldatud ennustusmängus osalejad vaid tema peale loota.

Poolfinaalides ennustas Soccerneti ennustustiim õigesti, et finaali jõuavad Holland ja Hispaania, aga paraku ei toonud pakutud tulemused meile ühtegi täistabamust.

Kes keda? Uruguay rikub eurooplaste pidu

Kas viimane naer jääb ikka eurooplastele? Foto: lacelesteblog.com

Uskumatu, et kogu turniiri jooksul peksupoistena välja näinud Euroopa koondised veerandfinaalideks totaalse muutumise läbi tegid ning lõunaameeriklastele koha kätte näitasid. Tuhkatriinulugude jätkudes peaks nüüd olema Uruguay aeg viimane ninanips lüüa?

Veerandfinaalid pakkusid piisavalt palju üllatusi ja seega ka huvitavaid arenguid ennustusmängu edetabelis. Soccerneti tiimi parimatena teenisime 4st mängust 4 punkti mina ja Dannar ning ma ei saa ka mainimata jätta, et ühtlasi panin ma kinni Soccernet.ee suvepäevade ennustusvõistluse.

Kes keda? Kaheksast saab neli

Kas lõunaameeriklaste võimutsemine jätkub? Foto: Timo Kikas

Lühikese hingetõmbepausi järel on MM jõudmas üha suuremate lahinguteni ning järgmised kaks päeva peavad andma vastuse, kas seekordne turniir kuulub täielikult Lõuna-Ameerikale või suudavad eurooplased jämedama otsa enda kätte haarata? Või jätab hoopis Aafrika must hobune kõik teised pika ninaga?

Kaheksandikfinaalide viimane päev kujunes võrdlemisi raskesti ennustatavaks, aga millised järele jäänud mängud oleksid lihtsad? Kasper teenis soccernetlastest parimana 2 mänguga 4 punkti ning tõestas, et heade ennustustega on võimalik ka lõpusirgel suurte sammudega edasi rühkida, tõustes tabelis hoobilt 64 koha võrra.

Kes keda? Ronaldo naer või pisarad?

Missioon "Cristiano Ronaldo pisarad". Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Täna tehakse selgeks juba MMi viimased veerandfinalistid. Ühtlasi tähendab see seda, et oma ennustamisvormi parandamiseks on jäänud aega ainult kümne kohtumise jagu.

Eile oli harukordne päev, kus nii kõik Soccerneti ennustajad kui üleüldse enamik ennustajaid said kirja täpselt 2 punkti. Hollandi ja Brasiilia võidud ei üllatanud kedagi, küll aga täpsed tulemused. Mina pakkusin eile Brasiilia võiduskoori küll õigesti, aga unustasin seda ka ennustuskeskkonnas teha ja kasvatasin oma hajameelsusest korstnasse kirjutatud punktide saldo juba 5 punktini.

Kes keda? Eks nähke seda ette

Ei me tea, mis taevas toob. Foto: Märt Vassiljev

Eilsed kaheksandikfinaalid ajasid ilmselt halliks nii mõnegi ennustaja juuksekarvad – no kuidas peaks olema võimalik ette näha selliseid jaburusi?

Ei olegi! Jalgpall on ja jääb ümmarguseks ning selle veeremise suunda saab ennustada vaid tõenäosuste järgi. Sobivate asjaolude kokkusattumisel võib kõike juhtuda ja seepärast on jalgpallil rohkem Koljati ja Taaveti lugusid kui teistel spordialadel. Tänased mängud võivad tuua lisa, aga no eks proovi seda ette näha!

Kes keda? Teine maailmasõda vol 2

Aeg oma tõelist nägu näidata, sest Saksamaa pole Sloveenia. Foto: Siim Pulst

Üha magusamate mängudeni jõudev MM-finaalturniir pakub täna ennustajatele kivikõva pähkli – Saksamaa vs Inglismaa! Läbi ajaloo kuulsad rivaalid ja seda mitte vaid jalgpalliplatsil.

Eilne päev oli Soccerneti ennustustiimi jaoks üldiselt korralik, sest meie vihjed sisaldasid koguni nelja täistabamust. Samas ei läinud kuigi hästi meie senistel täpseimatel ennustajatel ja nii oleme hetkel kõik esisajast väljas.

Ennustusmängu üldliider “Bayern München” kogus järjekordselt kopsaka punktisaagi ning suurendas edumaa järgnevate ees juba viiele punktile. Teist kohta jagavad nüüd aga koguni neli ennustajat.

Kes keda? Kõik või mitte midagi

Alagrupi sära ei maksa enam midagi. Foto: noticiassudafrica2010.com

Lühike jaanipuhkus läbi, jätkavad Soccernet.ee toimetajad koos külastajatega ennustusmängus õnne proovimist.

“Kes keda?” on nüüdsest eriti täpne väljend, sest käes on play off’’ide aeg, mis välistab igasuguse jõusäästmise, matemaatika ja vigade paranduse – üks lööb teise auti ja nii see jääb. Mis puutub ennustamisse, siis punktidega maha jäänud kasutajatel tuleb vahe tagasi tegemiseks varem või hiljem mõõdukaid riske võtma hakata.

Enne 1/8-finaalide juurde asumist jagasime välja ka mõned auhinnad, mille kohta saab lähemalt lugeda siit!

Kes keda? Las kõrbeb…

Kõrbelõhna tunned? Foto: eplzone.net

Inglismaa saatus ripub juuksekarva otsas ning seda täpselt jaanipäeva magusatel tundidel, mil siinsed fännid peavad võtma vastu raske otsuse – kas jätta kõrbema šašlõkk või oma lemmikud? Või suudavad nad siiski tuhast tõusta?

Eilne päev tõi minule kaks täistabamust (LAV 2:1 ja Argentina 2:0) ning 171-kohalise tõusu tabelis – kui lihtne on õnnejumala kaasabil lootusetuna näivaid vahesid tasa teha! Täpselt samasuguse punktisaagiga haaras üldtabelis esikoha kasutaja “Bayern München”.

Kes keda? Argentina-hirm võib päästa

Kumba te eelistaks - Maradonaga kohtuda või kojusõiduga riskida? Foto: tvfancool.blogspot.com

Kätte on jõudnud MMi alagrupiturniiri viimane voor, mis lisab ennustamisele veel ettearvamatuid tegureid juurde, sest lisaks väljakul toimuvale võib mänge mõjutada ka teiste samaaegsete kohtumiste areng.

A-grupis peavad LAV ja Prantsusmaa lootma ameeriklaste aumehelikkusele, sest Mehhiko ja Uruguay viik tõmbaks nende šanssidele kriipsu peale. Mehhikole võib indu lisada see, et viigi korral läheksid nad edasi teisena ning satuksid tõenäoliselt kokku Argentinaga.

Eilne päev oli Soccerneti tiimi jaoks soliidne. Suuri üllatusi me ei ennustanud ja neid ka ei sündinud. Dannaril õnnestus Tšiili täpne võiduskoor ära arvata ja nii tõusis ta Veikost mööda, Mari kandadele.

Kes keda? Kui võimas on Hispaania vihalaine?

Foto: Siim Semiskar/ERR Sport

Pärast Hispaania põrumist Šveitsi vastu näib MMi grupiturniiri teise vooru viimase päeva suurim küsimärk seisnevat selles, kui palju palle Euroopa meister autsaideri väravavõrku lajatab. Või astuvad nad teist korda sama reha otsa, nagu tegi valitsev maailmameister?

Eile jättis Uus-Meremaa ühes saapamaaga ka 99% ennustajatest pika ninaga. Ülejäänud kaks tulemust osutusid eeldatuks, kuid täpsete skooride arvamine nii lihtsalt ei läinud. Soccerneti tiimist sai Tanel pihta Paraguay ning Kasper Brasiilia võiduskoorile. Tasuks sajakohalised tõusud tabelis.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv