header photo

Arhiiv teemale ‘Saksamaa’

Minu 5 kuud Saksamaa jalkapalavikus

Rhein Energie Stadion pool tundi enne avavilet. Foto: Kert Õun

Kui selgus, et oma järgmise semestri veedan Erasmuse programmi raames Kölnis, oli üks esimesi asju, mida ma oma „to do“ listi panin, Bundesliga mängu külastamine. Kuna mul endal Saksamaal selget lemmikut ei ole (peale kohustusliku FC Augsburgi toetamise), oli küllaltki loomulik valik  uue kodulinna FC Kölni toetamine.

Kui ma esimest korda oma ühikasse saabusin, märkasin seinal Saksamaa koondise plakatit – Unsere Team. Sellega sai kohe selgeks, millist muusikat seal kuulatakse ning mõtlesin naljaga, et parema integreerumise nimel unustan pooleks aastaks Inglise jalgpalli. Jalgpall on Saksamaal väga tähtsal kohal – see annab sakslastele võimaluse taas oma riigi üle uhkust tunda, mida muidu muserdab nende sünge ajalugu, mis neile selgelt piinlikkust ja ebamugavust tekitab.

Brasiilias võidetud MM-tiitlel oli sakslastele arusaadavalt suur ja tähtis asi ning selle järelkaja võis kohata mitmel pool. Raamatupoodides leidus tonnide kaupa erinevaid jalgpalliteemalisi teoseid – viimasest MM-ist üldiste kogumikeni välja. Legende hoitakse samuti au sees. Rahvusvõistkonna läbi aegade suurimast väravakütist ja eelmisel aastal koondisekarjääri lõpetanud Miroslav Klosest anti välja eraldi raamat “Danke Miro“, mille pealkiri ilmselt tõlkimist ei vaja. Kui soovid osta rekvisiite, siis koha leidmisega hätta ei jää. Poodidest võid leida asju alates jalkateemalistest soolatopsidest kuni seinakelladeni välja.

Pubide seinad on täis plakateid, särke ning salle. Toetajaid leiab igast vanusest ja ühiskonna kihist. Kui Köln mängib, siis kõik muu justkui seisab. Tänavad on üle ujutatud puna-valgeis rõivastes inimestest, kes linnas marssides laule laulavad ja õlut joovad, mis saksa kultuuris asendamatu on. Kellel staadionile piletit ei ole, kogunevad pubidesse, kus kohati hordides olevad inimesed peavad mängu jälgima väljast läbi akna.

Tuulde visatud raha: 10 meest, kelle eest maksti liiga palju

Stewart Downingu kehva hooaega on internetiavarusteski parodeeritud. Pilt: hereisthecity.com

Euroopa klubijalgpalli tervas tipus on hooaeg kohe läbi saamas ning algamas on see periood, mil lahinguid ei peeta mitte mänguväljakul vaid klubide kontorites ja telefonitorude otsas ning eesmärgiks on saada endale järgmiseks hooajaks võimalikult hea meeskond.

Alati ei suuda mängijaid valivad direktorid ja treenerid oma tööga kõige paremini toime tulla ning mai keskpaik on see aeg, mil saab nende möödunud hooaja jooksul tehtud oste ja müüke hinnata.

Mina vaatasin täna viie Euroopa suurima liiga klubide üleminekuid ning tegin seda eesmärgiga leida mehi, keda võiks ühel või teisel viisil lugeda ebaõnnestunud ostuks. Liigade valik on muidugi vaieldav, sest lisaks neljale klassikalisele suurele liigale vaatasin Prantsusmaa klubisid, kuigi hetkel võiks paremuselt viiendaks liigaks pidada ka Portugali oma.

Lõpuks valisin umbes 30-pealisest nimekirjast kümme ja kasutasin selleks erinevaid kriteeriumeid, millest üks oli loomulikult see, kui võrreldav oli mängija antud panus tema eest välja käidud hinnaga.  Seetõttu sattusid nimekirja ka mõned mängijad, keda võib lugeda suurteks talentideks või küllaltki headeks mängijateks.

Inglise klubid peavad Kagawale tormi jooksma

Arsenal peaks kõige tähelepanelikumalt Shinji Kagawa situatsiooni jälgima. Foto: footkorean.net

Täna Saksamaa meedias välja tulnud spekulatsioon, et Shinji Kagawa kavatseb ambitsioonika Borussia Dortmundi pakutava lepingupikenduse tagasi lükata, on signaal nii Inglismaa kui ka teiste liigade tippklubidele.

Dortmundi spordidirektor Michael Zorc tunnistas, et Kagawa on “flirtimas” Inglismaa ja Hispaania klubidega ning mingil määral on see üllatav, arvestades, et seni on Dortmund näidanud, et kavatseb kasvada ja Euroopa tippu naasta. Samas, olles Kagawa talendi suur austaja, võin aru saada, miks ta ei pruugi Dortmundi arengut oodata ja tahab kohe suure sammu edasi astuda.

Inglismaa meedia väitel on Inglismaa tiimide suured eesmärgid mängijad nagu Edinson Cavani, Eden Hazard, Ezequiel Lavezzi, Radamel Falcao, Yann M’Vila ja mõned nimed veel. Kagawat pole seni väga tõsiselt ühegi klubiga seostatud.

Kas Euroopa liigad võidetakse hiigelpunktidega?

Manchester United pole sel hooajal ka tugevatele vastastele võimalust jätnud. Foto: livesoccertv.com

Euroopas on hooaeg alanud vägagi omalaadselt, sest erinevalt tavalistest libastumistest tippude poolt on pigem näidatud väga head minekut, mis pole nii varajases hooaja faasis tavaline. Kas vahe tippude ja ülejäänute vahel on taaskord kasvanud?

Kui rääkida suurest vahest tippklubide ja teiste vahel, siis tuleb loomulikult alustada Hispaania liigast, mis on saanud üsnagi palju kriitikat põhjusel, et vahe kahe esimese ja ülejäänud liiga vahel on nii gigantne, et Barcelona ja Real Madridi konkurentsis võib põnevusega oodata vaid nende omavahelisi mänge.

Hispaanias algas tippude ja ülejäänud liiga vaheline tõeline kärisemine kahe hooaja eest, kui mõlemad klubid üle 90 punkti korjasid. Eelmisel hooajal saadi hakkama sama trikiga, mis näitas, et tegu ei olnud juhusega.

Dortmund tõi jalgpalli tippu värsket õhku

Nuri Sahin on olnud Borussia Dortmundi üks tähtsamaid mängijaid, kuid ta võib suvel lahkuda. Foto: fantezifutbolturkiye.blogspot.com

Hooaja alguses oleks vähesed oodanud Borussia Dortmundi tiitlivõitu, kuid Saksamaa Bundesliga pole üllatusvõitjatele võõras. Samas ei saa Dortmundi tiimi võrrelda veidi varasemate Bundesliga tiitlivõitjatega nagu Wolfsburg ja Stuttgart. Dortmundi klubi võit ei ole tulnud üle noa tera ja mõne kindla mängija toel nagu mainitud kahel tiimil. Juba sügisel tundus, et see tiim suudab Bundesliga tiitli eest heidelda ning ei vaja selleks teiste favoriitide ebaõnne. Juba praegu, kui mängida on jäänud veel kaks vooru, on neil rohkem punkte kui möödunud hooaja meistril Bayern Münchenil oli.

Ghetto Kid röövis sakslaste kapteni

Ghetto Kid. Foto: herthafreundin.de

Eile šokeeris jalgpallimaailma teade FA Cupi finaalis vigastada saanud Saksamaa koondise kapteni Michael Ballacki eemalejäämisest peagi algavast MM-ist.

Saksamaa tiitlišansse raputanud intsidendi põhjustaja Kevin-Prince Boateng on seejuures Saksamaalt pärit ning ema kaudu koguni poolsakslasest Ghana koondislane. Nüüd spekuleeritakse meedias jätkuvalt selle üle, kas Boateng vigastas sakslaste kaptenit sihilikult või oli see tööõnnetus.

Värsked postitused

Teemad

Arhiiv